Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wymiana żarówki - podświetlenie kabiny


Borewicz83
op Witam

Jako że nie chcę połamać a przy szybkim przegądnięciu tematu nie zauważyłem tego info
zapytowuję się Was jak zmienić żarówkę w podświetleniu zaznaczone na zdjęciu w załączeniu.

Załączone pliki

Miniatury
   

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Demontujesz całą lampkę i wymienisz

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Delikatnie musisz wyjąć ten cały panel z obudowy, siedzi w obudowie na zatrzaskach (strzałki na fotce), mój wychodzi całkiem bez walki, możesz spróbować czymś delikatnie podważyć (np. skrobaczką do szyb)
[Obrazek: lampka_megane.jpg]

Odpowiedz
Borewicz83
op Podziękował Biggrin

Odpowiedz
rahkshi
Zarejestrowani

Podepnę się pod temat. wymieniałem ostatnio wszystkie żarówki wewnętrzne na led i okazało się że tylnie podświetlanie kabiny nie działa z obu stron, miał ktoś podobny problem, żarówki sprawne podłączenie tez wygląda ok. Przetarte kale?

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Może masz po prostu wyłączone tylne lampki ? Da radę zapalić je niezależnie od tego czy drzwi są otwarte czy zamknięte ? Lampki są równo z podsufitką czy lekko wystaje dolna lub górna krawędź klosza ?

Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

Chodzi Ci o te boczne?
[Obrazek: d0e57b347ed9.jpg]
Te boczne żarówki są jakiegoś dziwnego typu. Nie wiem jak tam wstawiłeś ledy ale może biegunowość się nie zgadza lub wyłącznik nie styka. Jego styki są na wierzchu. Sprawdź miernikiem czy jest napięcie.

Odpowiedz
rahkshi
Zarejestrowani

Problem rozwiązany lampki muszą być pod kątem wszystko działa.

Odpowiedz
Jurand
Zarejestrowani

Możecie mi podpowiedzieć jakiego typu są te żarówki ?z przodu i z tyłu? Z chęcią bym zmienił sobie podświetlenie Biggrin

  
Scenic jest naprawdę ok Thumbup
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Z tego co pamietam w SI sa rurki

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości