Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II ph I Problem z odpaleniem na ciepłym silniku


kozlarek
Zarejestrowani

op Problem zaczął się dzisiaj w niedzielę zatankowałem 25 l ropy w Carrefour w Bydgoszczy i wsio było oki do pracy 6 km i z pracy 6 km auto paliło na dotyk dzisiaj rano trochę długo kręcił potem jechałem do kuzyna 17 km na kanał po chwilowym postoju u niego auto z trudem odpaliło trzęsło budą tak jakby palił na trzy świece dymu żadnego z rury nie było i niema.Po przyjeździe do domu zatankowałem 20 litrów vervy on i pojechałem do Bydgoszczy ok 25 k m w jedną stronę po pół godziny w Bydgoszczy podczas odpalania znowu to samo.Wróciłem do domu auto odsatwiłem po godzinie poszedłem odpalić i odpalił na dotyk.Przez rok od zakupu nie zmieniłem filtra paliwa czy może to być przyczyną

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2016, 20:57 przez kozlarek.)

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Według mnie - jak najbardziej.

Odpowiedz
pawelli
Zarejestrowani

Może być filtr ale może też być:
- czujnik położenia rozrządu lub wału
- a może być nawet lekko przestawiony rozrząd - mógł się urwać klin nakole wałka rozrządu - niestety miałem tą watpliwą przyjmność mieć takie zdarzenie.

też trzęsło budą - tyle że nie chciał zapalić - i stało się to na parkingu w trakcie trasy.
Nic na to wcześniej nie wskazywało.

Ale zacznij od filtra i od CLIP-a pod kątem czujnikow które Ci wymieniłem

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(26-02-2016, 20:55)kozlarek napisał(a): Przez rok od zakupu nie zmieniłem filtra paliwa
a Ty w ogóle zmieniałeś filtr paliwa? czy rok temu go kupiłeś i do tej pory nie zmieniłeś?
tak tylko od tego bym zaczął, wymienić filtr paliwa i tankować dobrą ropę na dobrych i często ruchliwych stacjach

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Ja tankuje raz w miesiacy na stacji Carrefour( tej samej co kolega wyzej) i nigdy nie mialem problemu i to w żadnym aucieBiggrin

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

jeżeli nie wymieniałes filtra paliwa , to od tego zacznij.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
kozlarek
Zarejestrowani

op filtr wymieniony dziś trasa do Bydgoszczy zobaczymy jak będzie na ciepłym

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości