Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Jaki rozrząd do 1.9dci 120km ?


SebaScenic
Zarejestrowani

op Witam wszystkich. 
Mam pytanie jaki jest wkładany oryginalny rozrząd do Scenica 2004r 1.9 dci 120km?

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi SebaScenic za ten post post:
  • raventador
raventador
Zarejestrowani

U mnie na oryginale było napisane Renault. Załóż SKF albo rouville. Szczerze? Nie dziaduj na rozrządzie a w szczególności na pompie wody i pasku.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Świat złamie Ci serce na dziesięć różnych sposobów, to pewne. Nie umiem tego wyjaśnić, ani tego, ani szaleństwa które tkwi we mnie i w innych, ale niedziela znów jest moim ulubionym dniem, myślę o tym co zrobili dla mnie inni i czuję się wielkim szczęściarzem.
Odpowiedz
SebaScenic
Zarejestrowani

op Ok. Wlasnie chciałem załozyc oryginalny. Ale jakiej to firmy to wlasnie nie wiem.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
ja od zawsze używam rozrządów INA

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Karuzel
Zarejestrowani

Ja polecilbym zestaw Contitecha, prowadze warsztat samochodowy i montuje tylko tej firmy bo jest pewna i sprawdzona i nigdy niemartwie sie ze cos niedojechac do nastepnej wymiany.  A do zestawow zawsze pompa Grafa, drozsza ale rowniez pewna bo np firmy ruville zdarzalo sie,ze po 20 tys km zaczynala cieknac...
Na rozrzadzie niema co oszczedzac,bo kupisz zestaw o 150-200 zl taniej a jesli zdarzy sie jakis psikus to koszt naprawy o wiele wiekszy.

Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

dowiedz się w Renault (serwisie autoryzowanym) często mają duże promocje na takie części Biggrin
ja za swój rozrząd do benzyny (kupiłem w salonie Renault) zapłaciłem mniej niż po moich rabatach (jestem pracownikiem jednej z hurtowni części w Polsce - więc na ladzie dostałem max rabaty) i różnica była w wysokości 150 zł do zestawu LUK-a.

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Podepnę się do tematu. otóż poprzednio rozrząd był wymieniany przy 103kkm, teraz mam 160kkm więc na wiosnę się przymierzam do tego.
Czytałem w innych wątkach, jedni proponują pompy DOLZ, inni SKF albo INA. A jakie są montowane oryginalnie, na pierwszy montaż? Bo chyba RENAULT nie wytwarza ich samodzielnie? Ceny to jak widzę, od ok 280 do 450. No i pytanie, kpl to rozumiem :
- pasek 133 zęby
- napinacz
- pompa wody i uszczelka
Z przebiegiem do wymiany to co dyskutant to różne opinie, a jak to jest wg znawców i praktyków?
Czy takie coś moglo by być?
http://allegro.pl/ina-rozrzad-pompa-wody...33786.html
Z tego co się dowiedziałem, to do wymiany niezbędne są przyrządy (blokady)
Na co zwracać uwagę?
Mam szwagra kuzyna co ma warsztat, mówił, że części ze średniej półki to ok 300, 350 PLN. Muszę go dopytać jakie firmy preferuje Biggrin

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
SebaScenic
Zarejestrowani

op Dokładnie też interesuje mnie jaki rozrząd jest produkcyjnie wkladany.

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Czytałem w innym wątku, że rozrząd wymieniasz. Jaki Ci mechanik polecił? Jaki zakłada?

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
SebaScenic
Zarejestrowani

op Dam znać w sobotę jaki rozrząd. Dzwoniłem do serwisu renault to oryginalny to cena 540zł kompletny z pompo wody. Na przebieg wymiany po wymianie na 120tys km.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości