Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Brak świateł


piecia1980
Zarejestrowani

op Witam, mam problem ze swoim scenikiem 1 ph 2. Otóż nie działają mi światła pozycyjne, prawe mijania i lewy kierunkowskaz wszystkie z przodu. Lewy kierunkowskaz szybko miga. Sprawdzilem masy w tylnej lewej lampie. Podmieniony został moduł BSI, kostka przy świetle mijania jest nadpalona do wymiany. Na kostkę kierunkowskazu i postojowek nie dochodzi napiecie, masa jest. A na  kostce światła mijania napięcie wynosi 1.9V. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?
Patrys4891 napisał 14-03-2016, 15:39:
Zgodnie z 4 punktem regulaminu, najpierw należy się przywitać w odpowiednim dziale.
Proszę o dostosowanie się do regulaminu.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2016, 15:39 przez Patrys4891.)

Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

Może manetka świateł, tzw. przełącznik zespolony Ci padł. Spróbuj gdzieś podmienić. Chyba że masz pojęcie o elektryce to można zwierać na krótko styki w kostce. Ale jeśli nie masz praktyki to nie polecam samemu.
Oczywiście bezpieczniki sprawdziłeś??

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2016, 16:03 przez roman123.)

Odpowiedz
piecia1980
Zarejestrowani

op Tak, bezpieczniki sprawdzone dwa razy miernikiem, nie mam za bardzo jak podmienic a nie będę zamawiał w ciemno. W ten sposób zamowilem ten moduł za 240, mam nadzieję że sprzedawca odda kasę. A łatwo ten przełacznik zamienić? Jak się do niego dobrać. Może bym zapytał na szrocie gdyby mieli u mnie na miejscu to bym podlaczyl na szybko. Ciężko go się zdejmuje?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2016, 16:47 przez piecia1980.)

Odpowiedz
roman123
Zarejestrowani

Zdejmujesz osłonę kierownicy. 3 torxy od dołu i 2 później pod kierownicą od górnej części osłony. Przekręcając kierownice dojdziesz do jednej a potem do drugiej śruby. Te dwie tylko poluzuj. Nie musisz odkręcać całkiem. Wpierw ściągasz dolną osłonę, potem górna i masz na wierzchu przełącznik. Wyjąć go to już większa zabawa ale też nie ma tragedii. Do sprawdzenia wyjmij same wtyczki na górze (nie trzeba odkręcać przełącznika) i podepnij do innego przełącznika. Możesz podjechać bez osłony na jakiś szrot i tam przepiąć wtyczki tylko do próby. Zadziała to wiesz co grane, nie to trzeba szukać dalej w instalacji a przełącznik możesz oddać.

Odpowiedz
piecia1980
Zarejestrowani

op Ok dzięki wielkie, poszukam gdzieś przełącznika w okolicy i spróbuje.

Odpowiedz
piecia1980
Zarejestrowani

op Więc dzisiaj przyszedł przełacznik , podlaczylem go i po włączeniu lewego kierunku migal prawidłowo ale otworzyło się prawe okno, za drugim razem jak wlaczylem miga tak samo szybko jak mój stary przełacznik. Dalej światła pozycyjne i prawe mijania nie świeci. We wtorek jestem umówiony do elektryka niech mi to w końcu zrobi. Chyba że coś jeszcze mogę sprawdzić.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(17-03-2016, 10:49)piecia1980 napisał(a): po włączeniu lewego kierunku migal prawidłowo ale otworzyło się prawe okno
a więc cśo jest z elektroniką.. być może wilgoć swoje zrobiła

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
maly939
Zarejestrowani

Jeśli kierunkowskaz mruga szybko tzn że jest przepalona żarówka (czasami tylko brak styku-pomaga wyjęcie i ponowne włożenie lub zwykłe puknięcie w lampę które działa na chwilę) lub brak napięcia na żarówce to nie powinien być przełącznik ponieważ załącza prawidłowo. Ja bym szukał miernikiem gdzie urywa się napięcie, czy na wyjściu od bezpieczników do którego momentu jest.

Stawiam na przekaźnik

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2016, 11:28 przez maly939.)

Odpowiedz
piecia1980
Zarejestrowani

op Gdzie go szukać?

Odpowiedz
piecia1980
Zarejestrowani

op Usterka świateł naprawiona, nie obyło się bez elektryka. Uszkodzona wiązka w lewym nadkolu. Pozdrawiam

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości