Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wymiana kol a czujniki cisnienia


tomibaranek
Zarejestrowani

(09-10-2016, 13:39)tomibaranek napisał(a): Dzięki za odpowiedzi.
Czujniki da się przekładać ale takie zabawy dodatkowo kosztują i zajmują czasu, podobno nie wszyscy chcą się przy tym bawić bo boją się uszkodzić czujnik za kilka stów.
Z systemu czujników chcę korzystać więc biorąc pod uwagę koszty (4 felgi albo 1 opona) chyba pozostaje mi kupić nową gumę i tyle.

PS. doczytałem w instrukcji auta: Komunikat „Brak czujników ciśnienia kół” lub „Skontroluj czujniki ciśn. kół” Dane koło pojawia się na wyświetlaczu jako symbol w kolorze białym i oznacza usterkę czujnika lub brak czujnika na kole (np. gdy w pojeździe zamontowano koło zapasowe...). Wygląda na to, że w aucie nie rozlega się żaden sygnał dźwiękowy więc można jeździć na drugim komplecie felg bez czujników i nie zawracać sobie głowę wyświetlanymi komunikatami. Może to ktoś potwierdzić ??

No i mogę sobie sam odpowiedzieć na postawione pytanie: po założeniu innego koła NIEWYPOSAŻONEGO w czujnik ciśnienia w aucie nie rozlega się żaden sygnał dźwiękowy, jedynie na wyświetlaczu pojawia się komunikat "brak czujników ciśnienia kół" i na rysunku auta system kolorem białym oznacza, którego koła dotyczy problem.
Tak więc jeśli ktoś będzie się kiedyś zastanawiał czy jak założy komplet zimówek na stalówkach bez czujników będzie miał "problemy" to mogę go uspokoić - system nie zrobi nikomu kuku i pozwoli na normalną jazdę.
SPRAWDZONE NA WŁASNYM CIELE

[Obrazek: 1400169.png]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości