Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

wymiana uszczelki kolektora dolotowego/wtryskiwaczy


szewczykluk
Zarejestrowani

op witam
z racji ciągle falujących obrotów myślę nad wymianą uszczelki przy kolektorze i ogólnie go zobaczyć, czy ciężko się do tego dostać? dam rade samemu wyjąć uszczelke? czy mogę prosić o jakieś rady?czy przy okazji dobrze by było wymienić uszczelki przy wtryskiwaczach?
dziękuje

Odpowiedz
kotleto
Zarejestrowani

koszt kompletu orginalnych uszczelek poza ASO wynosi ok 120 zł tj. 4 uszczelki kolektora, 1szt uszczelka odmy, 2 szt o-ringów do przepustnicy. Wtryskiwacze są na o-ringach ale z nimi raczej nie masz problemu. Co do roboty dasz rade to ogarnąć jeżeli masz trochę zdolności manualnych, oraz pędzelek i benzynę ekstrakcyjną Biggrin

Odpowiedz
szewczykluk
Zarejestrowani

op kolektor podczas regulacji gazu okazał się szczelny, uszczelki koło przepustnicy wymienione, jednakże kolego gdzie jest uszczelka odmy?masz jakieś może foto?

Odpowiedz
kotleto
Zarejestrowani

Kolego do kolektora przychodzi 4 szt takich samych uszczelek po jednej na każdy kanał dolotowy. Na srodku jest jedna owalna to jest uszczelka odmy.

Odpowiedz
szewczykluk
Zarejestrowani

op czy jeśli przy regulacji gazu - komp pokazywał 100% szczelnosc kolektora tzn ze jest ok? czy ta uszczelka odmy wpływa na szczelność całego kolektora?

Odpowiedz
kotleto
Zarejestrowani

Tak, jestem ciekaw jak komputerem sprawdzili Ci szczelność kolektora bo dla mnie to trochę śmieszne. U mnie problemy z obrotami skończyły się dopiero gdy wymieniłem wszystkie uszczelki o których pisałem wcześniej, oraz wymyciu przepustnicy.

Odpowiedz
szewczykluk
Zarejestrowani

op mówił że ciśnienie na kolektorze by wyszło podczas regulacji bo "coś" tam jest mierzone na kompie

Odpowiedz
kotleto
Zarejestrowani

Mi u gazownikòw też wychodziło że jest ok, a obroty spadały. A teraz nie mam problemów.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości