Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Zakup samochodu sprowadzonego z innego państwa oraz rejestracja w PL.


SlimBielany
Zarejestrowani

Mozna jeszcze poprosic handlarza niech sam zerejestruje auto:]

Odpowiedz
xander!
Zarejestrowani

(14-04-2016, 14:03)Pogromca napisał(a): Przegląd nic nie da.. ja miałem TUV na dwa lata, ale i tak musiałem przejść przegląd u nas w kraju.

O to niefajnie Cię potraktowali. Jak rejestrowałem samochód od rodziców, to bez żadnych problemów z TUV. Jedynie musiałem jechać po wpis diagnosty, że auto ma HAK. Natomiast badania uznali bez problemu.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-04-2016, 09:54 przez xander!.)

Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

(14-04-2016, 13:43)jarko napisał(a): Jak więc Wy kupujecie auta od handlarza? Nie kupujecie? Nikt z tu obecnych nie nabył auta taką drogą, skoro serwisy internetowe w 95% oferują sprzedaż aut sprowadzonych zza granicy?

W piątek rejestrowałem auto i jeżeli dobrze pamiętam to miałem taki zestaw dokumentów od handlarza:
1. Fakturę na Scenica, jedyny dokument który mi pozostał, reszta została w urzędzie:
2. Dokument z CEIDG: Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej - dane sprzedawcy
3. Włoski dowód rejestracyjny
4. Wyrejestrowanie samochodu z Włoch
5. Tłumaczenie tych dokumentów
6. Oświadczenie, ze pojazd nie posiada żadnych tabli rejestracyjnych
7. Opłacona akcyza
8. Badanie techniczne

Zapłaciłem 256zł w kasie i dostałem tablice, wszystko odbyło się tak szybko że nawet nie spamiętałem dokładnie jaki miałem dokumenty ;)
WAŻNE: pojazd nie ubezpieczony musi być ubezpieczony w tym sam dniu co data rejestracji.

Mam nadzieję że pomogłem

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2016, 21:55 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi stasic za ten post post:
  • adi84, wolfik
adi84
Zarejestrowani

Joł a jak masz tylko umowę z niemcem i brif ? Rejestrują bezproblemow?

Odpowiedz
twilk7
Zarejestrowani

Online
Tłumaczenie tych dokumentów i przegląd rejestracyjny w PL jeszcze musisz mieć, oraz oplacony podatek w US.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi twilk7 za ten post post:
  • adi84
Pogromca
Moderatorzy

Online
(09-08-2016, 13:57)adi84 napisał(a): Joł a jak masz tylko umowę z niemcem i brif ? Rejestrują bezproblemow?

Ja to oddałem do biura i bez latania do wszystkich urzędów za kilka złotych miałem załatwione ;)

Odpowiedz
Minia23
Zbanowani

Ja zapłaciłam 50zl za stronę tłumaczenia a papiery do celnego wypełniała mi babka która ma siedzibę przy celnym. Zapłaciłam 50zł i się o nic nie martwilam. Papiery miałam na drugi dzień

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

Mieliście tylko umowę z Niemcem i brif? A tablice szwabskie?

Odpowiedz
twilk7
Zarejestrowani

Online
Jak wyrejestrowany to bez tablic możesz przywieść.

Odpowiedz
adi84
Zarejestrowani

http://olx.pl/oferta/volkswagen-sharan-2...e5t81.html interesuje mnie ten Sharan troszkę podejrzany bo od wiosny stoi i tani gość ma umowę z niemcem i brif. I teraz jak to już tyle czasu jest to czy nie będzie problemów z rejestracją? Ma jakieś blachy ale to jakieś tymczasowe.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości