Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

wymiana czujnika temperatury zewnętrznej


marcin840402
Zarejestrowani

op Jwżeli chodzi o chinczyka to powiem ci że miałem wcześniej fiata stilo i też mi padł czujnik temperatury i założyłem chinczyk i jeździłem tak ponad dwa lata aż do rozbicie się i działał bez zarzutów a różnica między nim a termometrami ustawiaonymi przy drodze wynosila zaledwie od 0,2 do ,04 stopnia więc można powiedzieć że znikoma

Odpowiedz
WLBN
Zarejestrowani

Montowałem dziś czujnik firmy MTronic kupiony na alledrogo za 29 zł plus przesyłka. Poszło sprawnie. Wskazuje taką temperaturę jak stary, czy naprawa się udała dowiem się pewnie jesienią, bo u mnie problemem było to, że poniżej zera szedł po całości. Zamiast -1*C pokazywał -10, -12.

Odpowiedz
maciekno
Zarejestrowani

Też jestem po wymianie czujnika temperatury. U mnie to było o tyle denerwujące że mam climatronic który potrzebuje odczytu temperatury zewnętrznej, inaczej świruje. U mnie objawy (poza dziwną pracą klimy) był takie że wskazywało np 58 stC albo termometr znikał całkowicie.

[Obrazek: icon3.png]  
Odpowiedz
Pogromca
Moderatorzy

Mnie też czeka wymiana tego czujnika na dniach, mam już czujnik od znajomego Diagnosty co pracował na Renault, spróbuję też zrobić swój manual Biggrin
a czujnik mam z firmy: MTronic, nie wiem ile kosztuje..ale ja dałem u Niego 40 zł.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Obstawiam że na allegro są dużo tańsze

Wysłane z kalkulatora..

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Pogromca
Moderatorzy

są tańsze, ale mówi..że używa ich od dłuższego czasu i warte są swojej ceny, a na allegro podejrzewam że różnica ceny to z 10-15 zł Biggrin

Odpowiedz
19dave88
Zarejestrowani

Mnie też chyba padł czujnik. pokazuje temp w zakresie -12do -6, aczkolwiek jak kupowałem auto to pokazywał prawidłową...przy -6 na czujniku temp otoczenia około 0-2 C

Odpowiedz
fed21
Zarejestrowani

czujnik
(26-12-2016, 00:16)19dave88 napisał(a): Mnie też chyba padł czujnik. pokazuje temp w zakresie -12do -6, aczkolwiek jak kupowałem auto to pokazywał prawidłową...przy -6 na czujniku temp otoczenia około 0-2 C
lepiej kupic uzywany z laguny 1ph2 pasuje

Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Próbowałem reanimować swój czujnik metodą z siostrzanego forum (szok termiczny wrzątkiem i lodem) ale niestety bez powodzenia. Czujnik przekłamuje o 10 stopni.

Na necie są do kupienia czujniki z wystarczającą jak sądzę długością kabli. I tu pojawia się pytanie.

Ktoś wie jak wyciągnąć kable od czujnika z lusterka, jak wypiąć je z pinów i przeciągnąć nowe przez ten gumowany "peszel" w lusterku? Jakoś we wszelkie połączenia lutowane w miejscu narażonym na skoki temperatury nie bardzo wierzę,a tym bardziej kostki elektryczne. Zresztą nie mam zdolności lutowniczych. Kwasny

Wiolę się pobawić manualnie o ile jest taka zabawa możliwa?

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Lutuj w lusterku (albo daj kmuś do polutowania, jak sam nie chcesz się w to bawić). Nawet jak przeciągniesz kable do środka, to i tak będziesz je musiał zabezpieczyć. W lusterku polutujesz, dasz termokurczki z odrobiną kleju na gorąco i Ci uszczelni, że prędzej przez izolację się wilgoć dostanie, niż na połączenie.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości