Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

wentylator chłodnicy


Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Tez obstawiam czujnik. Teraz tylko niech ktoś mądry się wypowie czy są dwa czy jeden? Jeden jest podobno wkrecony w chlodnice a drugi obok termostatu

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

To raczej po vinie w sklepie moto Ci powiedza

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Jeden czujnik w obudowie termostatu.Czarny.Zdejmij z niego wtyczkę,wentylator powinien się włączyć a wskazówka na desce powinna spaść do zera.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Dzięki Krzysztofk Biggrin 

Jak znam życie to przy wymianie płyn poleci... ile mam sobie przygotować na dolanie?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2016, 13:01 przez Kapitan Powolny.)

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

tam nie będzie ciśnienie, jak szybko wyciągniesz i włożyć to ubytku nawet 100ml nie będzie

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Mógłby ktoś podać mi numer części do zamówienia bo jest tego kilka rodzajów i chciałbym dopasować.

Podaję VIN auta: VF1JA1J0525023404

Będę ogromnie wdzięczny


Ok. Wsadziłem łeb pod puchę powietrza i odczytałem z wtyczki następujące dane: Magneti Marelli 402 114 02

Jakiej firmy czujnik polecacie? Bo zakładam że po numerach dobiorę coś innego


EDIT: 08-09-2016

Panowie i Panie zgłupiałem do reszty. Już prawie byłem zdecydowany kupić czujnik ale postanowiłem, że jeszcze sprawdzę. Godzinę temu odpaliłem samochód i pokręciłem się po mieście. Wskazówka szybko wstała z miejsca ale jest ciepło na zewnątrz więc mnie to nie zdziwiło. Podczas jazdy ani razu wskazówka nie wyszła poza piątą kreskę. Zatrzymałem auto pod blokiem i potrzymałem trochę na obrotach- wskazówka podniosła się do szóstej. Wylazłem z auta podszedłem do maski i słyszę jak wentylator chodzi!!

No i teraz pytanie... o co kaman??? Dwa dni temu w słońcu i w korku wskazówka prawie na czerwonym i nie słyszałem żeby się wentylator włączył (przecież po włączeniu chodzi jakiś czas i nie zatrzymuje się od razu po wyłączeniu motoru, więc bym go słyszał i czuł przy podniesionej masce) - a dziś bez problemu...

Wymieniać czujnik profilaktycznie czy obserwować co się dzieje...?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2016, 20:13 przez Kapitan Powolny.)

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Ja miałem podobny problem że raz wiatraki chodziły a raz nie.
Po zdoktoryzowaniu i obmierzeniu całego układu elektrycznego wiatraków, trzykrotnej wymianie czujnika temperatury, sprawdzeniu i wymianie przekaźników, wymianie chłodnicy i płynu chłodniczego, odkryłem że przyczyną były powygniatane piny we wtyczce, która wchodziła do czujnika temperatury i tam nie zawsze kontaktowało.
Jak ci wskazówka dotrze tak wysoko znowu i wiatrak się nie włączy, to poruszaj wtyczką przy czujniku, może masz to co i u mnie.

Thumbup
Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Patrys4891- jesteś wielki!! Naughty 

Zanim zacznę rozbierać połowę osprzętu silnika obejrzę sobie dokładnie wtyczkę... jeśli trop będzie słuszny to dam znać

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(09-09-2016, 07:59)Patrys4891 napisał(a): przyczyną były powygniatane piny we wtyczce, która wchodziła do czujnika temperatury i tam nie zawsze kontaktowało.

Czyli zniknęło sterowanie ręczne? Git!

Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Kapitan, tego nie było widać, wszystko wyglądało normalnie. Dopiero przez przypadek to odkryłem że odpowiednie ruszanie wtyczką daje taki efekt.

Funki tak zniknęło Biggrin

Thumbup
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Patrys4891 za ten post post:
  • funkoval




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości