Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Trzeszcząca deska rozdzielcza z lewej strony


maciek1985
Zarejestrowani

op Witam was !! Mam pytanie do użytkowników Renault Scenic II czy mieliście taki problem jak trzeszcząca deska rozdzielcza z lewej strony tak się wydaje że to własnie z lewej strony coś buczy co to może być???? Jest to dość irytujący problem ponieważ po wyłączeniu radia słychać te buczenie dość intensywnie. Proszę o pomoc Pozdrawiam Maciek
Mati napisał 26-04-2016, 15:14:

Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami

Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 http://www.scenic-forum.pl/Ogloszenie-Re...enic-Forum 
powinien znajdować się w Powitaniach http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania tam się przywitaj.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2016, 15:14 przez Mati.)

Odpowiedz
44ra88
Zarejestrowani

Na moje oko, ktoś już coś robił przy desce i źle złożył lub złamał jakiś zaczep, nie dochodzi tak jak powinna, ma luzy i wywołuje drgania.

Odpowiedz
brytanpl
Zarejestrowani

A radia nie ruszałeś ? U mnie jest dziwna przypadłość po wyjęciu radia i jego ponownym montażu. Jak przy wkładaniu radia bolec który wystaje z tyłu nie trafi w swoje miejsce, to podczas jazdy (najczęściej przy jeździe ze stałą prędkością lub większych obrotach) radio wpada w drgania, które przenoszą się deska w okolice kierowcy. Podejrzewam, że radio wspiera się wtedy na jakimś elemencie ,który jest wspólny z lewą częścią deski.
Też szukałem po lewej stronie , później przywykłem. Problem zlokalizowałem przy wymianie rezystora dmuchawy, poskładałem wszystko do kupy i pojechałem na test bez zamontowanego radia- Była cisza. Później obsadziłem nieprawidłowo radio i zaczęło się brzęczenie. Poprawiłem ułożenie radia i problem zniknął.

Dzień majowy, słonko praży, że aż Gucia w głowę - parzy.
Włożył na nos okulary, Co tu po mnie? - w drogę stary!
Poszybował za nektarem, racząc się przyrody czarem. Wine
Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

Mnóstwo rzeczy może dawać dziwne i irytujące dźwięki i oto np. roleta elektrycznego podłokietnika, kubeczki w uchwycie podłokietnika, radio w konsoli środkowej, ramka okalająca licznik, rączka regulacji wysokości siedziska fotela, moduły umieszczone za schoweczkiem w konsoli przy lewym kolanie kierowcy, turbinka elektronicznej klimatyzacji. U mnie bardzo denerwujące dźwięki rozchodzące się wewnątrz kabiny były spowodowane tym, że rura od płynu chłodzenia silnika dotykała rury od turbo. Jak się silnik rozgrzał rury pęczniały zaczęły się ze sobą stykać i w kabinie brzęczało jak cholera.

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Obstawiam ten czujnik temperatury wewnętrznej w obudowie lusterka środkowego. Rozbierz obudowę i wypnij wtyczkę, 3 minuty i będziesz wiedział czy to nie on tka buczy.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości