Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Gdzie jest kabel z wtyką do światła przeciwmgielnego prawy przód


stasic
Zarejestrowani

op Po kupnie Scenica cały czas walczę z drobnymi niedociągnięciami jak spalone żarówki, nie podpięte kable do spryskiwaczy reflektorów, nie działające przednie spryskiwacze (przewód wyapdł z rynny zawiasu maski i był przygniatany), wolno zwijające się pasy, itd... Jest tego sporo ale po kolei je eliminuje.

Zauważyłem że nie świeci lewa żarówka halogena przeciwmgielnego przedniego. Chciałem sprawdzić czy nie spalona ale gniazdo prądowe było puste, brak wtyki z kablem zasilającym więc nie dziwne że nie świeci. Długo szukałem i nic. Sprawdziłem jak wygląda prawa strona i kabel do hal. przeciwmgielnego wychodzi ze złączki z której wychodzą przewody do świateł mijana/drogowych, pozycyjnych, kierunkowskazu, a po lewej wychodzi dokładnie tyle samo kabli ale zamiast do halogenu, idzie kabel do klaksonu. Szukałem od góry, od dołu (auto na podnośniku) i nawet zdjąłem zderzak i dalej nic :/ Nawet znajomy ma takiego wraka scenika w dieslu, bez zderzaka i to samo, po prawej wisi kabel z wtyczką a po lewej nic. POMOCY, gdzie ona jest?

Prawa strona, pasażera:

[Obrazek: lewy%2Bhal.jpg]
Lewa strona kierowcy:
[Obrazek: prawy%2Bhal.jpg]
Poszukiwana wtyka:
[Obrazek: wtyka.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2016, 06:39 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

A czasami nie idzie z drugiego ? u mnie jest jedna wtyczka przy zderzaku

Gratki zajefajnych fotek z opisami - szacun !!!

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

op Chyba nie idzie, nie zauważyłem, prześledzę dokładnie kabel od złączki do wtyki. Ale w razie gdybym nie znalazł ani nikt mi nie pomógł to myślałem pociągnąć zasilanie od wtyki która jest.

Przy okazji, jakby ktoś szukał spinek nadkoli / zakoli i osłony silnika to Nr. kat. Romix 50129Z lub OEM 7703077435. U mnie dwie są wyłamane i dwóch brakuje.

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(29-04-2016, 19:33)PRZEMO napisał(a): A czasami nie idzie z drugiego ? u mnie jest jedna wtyczka przy zderzaku
(29-04-2016, 19:54)stasic napisał(a): Chyba nie idzie
raczej tak, kilka razy ściągałem zderzak i jest tylko jedna wtyczka Biggrin nie pamiętam z której strony Sad ale na pewno jest jedna.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

od kierowcy

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi PRZEMO za ten post post:
  • Mati
Mati
Zarejestrowani

zgadza się Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

op U mnie wtyka jest po stronie pasażera. Jeżeli jest tylko jedna wtyka czyli kabel zasilający idzie w zderzaku? I jak jest podłączony do instalacji pradowej lewy halogen jeżeli nie wtyczką?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2016, 06:41 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
miro
Moderatorzy

W scenicu I są dwa kable - prawy i lewy.

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

op Gdzie mam szukać lewego kabla (strona kierowcy)? Skąd wychodzi?

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Muszę u mnie sprawdzić,nigdy nie zwracałem na to uwagi.

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości