Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC I PH II Przykręcenie błotnika


Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Podepnę się pod temat bo mam pytanie odwrotnej natury.

Mianowicie lekko otarłem prawym narożnikiem inne auto. (bardziej oberwał moją oponą niż karoserią) Szkód na lakierze prawie nie ma ale prawy błotnik obok reflektora odstaje i jest wybrzuszony mniej więcej w połowie swojej długości. Szpary nie są wielkie i wydaje mi się że jak poluzuję śruby w okolicy reflektora to wróci na swoje miejsce

Teraz pytanie czy żeby poluzować mocowania błotnika muszę ściągać zderzak i plastikowe nadkole? W jakich w ogóle miejscach błotnik jest zamocowany do nadwozia?

Proszę o jakiejś patenty do zrobienia metodą garażową przez gościa który nie jest blacharzem- nie chcę porozkręcać za dużo bo potem mogę nie poskładać do kupy.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2016, 21:00 przez Kapitan Powolny.)

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
pacha
Zarejestrowani

O ile dobrze pamiętam to po podniesieniu maski masz śruby kolejną masz po otwarciu drzwi oraz przy łączeniu ze zderzakiem . Nie pamiętam ale chyba od wewnątrz też jest przy progu Wiec nadkole przednią i tylną cześć trzeba zdjąć .

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

Tylko, że jak nie chcę go ściągać, a jedynie poprawić i naciągnąć ( wybrzuszył się na zewnątrz w okolicy reflektora). Z tego co wyczytałem są 3 śruby w nadkolu, 1 po odgięciu nadkola trzyma zderzak od spodu. Dalej dwie śruby od spodu zderzaka i jedna pod maską od góry.

Pytanie czy muszę ściągać zderzak w całości czy wystarczy że opadnie przy nadkolu i będę miał dostęp do śrub które trzymają dół błotnika (jedna z tego co wiem jest przymocowana do poprzeczki za reflektorem)

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz
Kapitan Powolny
Zarejestrowani

(22-10-2016, 20:50)Kapitan Powolny napisał(a): Tylko, że jak nie chcę go ściągać, a jedynie poprawić i naciągnąć ( wybrzuszył się na zewnątrz w okolicy reflektora). Z tego co wyczytałem są 3 śruby w nadkolu, 1 po odgięciu nadkola trzyma zderzak od spodu. Dalej dwie śruby od spodu zderzaka i jedna pod maską od góry.

Pytanie czy muszę ściągać zderzak w całości czy wystarczy że opadnie przy nadkolu i będę miał dostęp do śrub które trzymają dół błotnika (jedna z tego co wiem jest przymocowana do poprzeczki za reflektorem)

Znalazłem na innym forum coś takiego http://megane.com.pl/topic/52442-demonta...c-i-ph-ii/

Czy może mi ktoś podpowiedzieć czy jeżeli odkręcę te śruby od poprzeczki którą widać na ostatnim zdjęciu w wątku w miejscu gdzie siedzi przedni reflektor (widać że śruba trzyma błotnik  jest przez to wygiety) to błotnik wróci na swoje miejsce. Obecnie u mnie, podobnie jak w autora tego topicu błotnik swoją przednią krawędzią niejako podwinął się pod lampę i zderzak. Wydaje mi się że jak "nastawię" tą poprzeczkę to wszystko się ładnie ułoży

Coś jest nie tak. Jeżdżę Scenicem od ponad roku i nic nie odpadło, nic się nie zepsuło. Kim Ci Francuzi myślą, że są? Niemcami?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości