Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Pielęgnacja lakieru - co używacie?


bodo
Zarejestrowani

Do usuwania drobnych rys może być pasta Tempo  a do woskowania mleczko  T - cut Color fast ?

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

op Tylko nie tempo

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi PRZEMO za ten post post:
  • kris-pmi
kris-pmi
Zarejestrowani

dokładnie,tempo to sie na daje.... Nie napiszę do czego bo cenzura obowiązuje Dots

kris-pmi 
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi kris-pmi za ten post post:
  • PRZEMO
acidmk
Specjalisci

Bodo, poczytaj bo na forum jest wiele informacji na temat lakieru i jego ogarnięcia 😎

Są naprawdę lepsze kosmetyki do samochodu niż wspomniane tempo oraz pasta koloryzująca. Jak coś pytaj

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

POzdrawiam
Acidmk
Mój wątek, moja Sicilia w necie LaBellaSicilia.pl
Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

Przeczytałem wszystkie posty tego tematu .  Z tego co wyczytałem to do woskowania lakieru używacie : Sonax Wosk Koloryzujący , Poorboy's World Natty's Paste Wax , Perloplast , Fusso . Co z tego wybrać ? Tego sonaxa ? Kolor lakieru mego Scenica to groszek metalik .

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

op Pokaż fotki rys

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(14-07-2016, 11:14)bodo napisał(a): Co z tego wybrać ?
to zależy jak to wygląda cenowo i z dostępnością a wybór należy do Ciebie

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

Dzisiaj bardzo pada , więc fotek na razie nie da się zrobić .  Z tego co widzę to Niemiec bardzo dbał o to auto . Auto nie ma żadnych wgnieceń , poza jednym małym na przedniej masce koło znaczka logo firmy Renault. Jest tylko kilka małych , prawie niewidocznych rysek na drzwiach i tynej klapie i  trzy malutkie odpryski na przedniej masce po kamykach . Parę kropek jest też na przednim zderzaku . Są też wzdłużne ryski na dachu za tylnym szyberdachem . 

Dzisiaj miałem okazję po raz pierwszy widzieć stan auta od spodu . Wszystko jest super!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2016, 15:44 przez bodo.)

Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

Po założeniu okularów okazało się że tych małych rysek jest trochę więcej . Co zrobić ?  Całe auto przelecieć jakąś pastą lekkościerną ? Potem nałożyć na to jakiś wosk ? Boję się uszkodzić lakier . W starej Megance rysy usuwałem pastą Tempo . Teraz jest problem , bo w miejsach gdzie przecierałem pastą lakier zrobił się matowy . Nie pomaga nawet woskowanie . I tak te miejsca odzielają się od reszty lakieru .

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Spróbuj może nałożyć jakiś wosk koloryzujący?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

10 gości