Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Schowek + podłokietniki


mu0dy
Zarejestrowani

op Cześć wszystkim,
Szukam manuala ( zakładam, że ktoś już taki ma i zna temat ). Mam kupiony schowek z podłokietnikami i chce go założyć. W tej chwil mam tam tylko jakby "kuwetę" z miejsem na napoje. Czy ktoś może mi wskazać post, gdzie jest opisane w miarę ok jak to zrobić? Nigdzie nie mogę znaleźć ale zakładam też że zwyczajnie źle szukam.
Z góry dzięki wszystkim za info.
Pozdrawiam
Michał

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Kupiłeś też szynę do montażu tego podłokietnika na podłodze ?

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
mu0dy
Zarejestrowani

op Tak, jest wszystko.

(04-05-2016, 09:03)Oktawiusz napisał(a): Kupiłeś też szynę do montażu tego podłokietnika na podłodze ?

Odpowiedz
Wojtas_BB
Zarejestrowani

Jak kupiłeś kompletny (tzn tak jak Oktwiusz napisał z szyną do montażu w podłodze) to montaż to żadna filozofia
Kuweta jest przykręcona 2 nakrętkami i 2 śrubami - tymi dwoma nakrętkami przykręcisz szynę, jak masz jeszcze dwie, to możesz dołożyć (ja zostawiłem na dwóch).
Potem nakładasz na to obudowę, po 2 śruby z każdej strony, na to maskownice i to wszystko. Bez druciarni, to roboty na ok 15 min.
Z elektryką już jest ciutkę więcej kombinacji, bo można:
1. iść na skróty i przeciągnąć kabel od gniazda zapalniczki w konsoli centralnej
albo
2. iść na trochę bardziej skomplikowane rozwiązanie i pociągnąć zasilanie z skrzynki bezpieczników pod fotelem (tam jest fabrycznie bezpiecznik od gniazda zapalniczki w schowku.

Ja poszedłem w opcję drugą, ale tylko dlatego, że ciągnąłem również kable do gniazd zapaliczek pod tylną kanapą.
Kostkę uciąłem, założyłem swoją.  Wszystkie czarne przewody razem podłączyć do masy, pozostałem do plusa.

Aha i jak będziesz ciągnął kabel od konsoli centralnej, to obowiązkowo bezpiecznik, max 10 A, ale proponowałbym jednak mniejszy, np 5A , bo zabezpieczenia powinno się stopniować (a zabezpieczenie gniazda w konsoli jest chyba 10A).
No i przewody minimum 1mm2.
[Obrazek: attachment.php?aid=8323]

[Obrazek: attachment.php?aid=8324]

[Obrazek: attachment.php?aid=8325]

[Obrazek: attachment.php?aid=8326]

Załączone pliki

Miniatury
               

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2016, 10:27 przez Wojtas_BB.)

Pozdrawiam Wojtas_BB
Citroen C5 Aircross, 1.2 PT, 2023
Seat Arona, 1.0, 2021
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Wojtas_BB za ten post post:
  • brytanpl
mu0dy
Zarejestrowani

op Super,
Bardzo Ci dziękuję za opis. Mam nadzieje, że wyjdzie. Co prawda trochę tej elektryki się obawiam ale zobaczymy co z tego wyjdzie Biggrin.
Jeszcze raz dzięki.

Odpowiedz
dzajson
Zarejestrowani

I jeszcze schemat elektryczny.

Załączone pliki


.pdf   Schemat podłączenia schowka.pdf (Rozmiar: 337.12 KB / Pobrań: 154)

Odpowiedz
mu0dy
Zarejestrowani

op Panowie,
Dzięki za info. Czy może jest ktoś, kto zna kogoś w Trójmieście kto mógłby mi pomóc ogarnąć te kable? Pytam bo znalazłem trochę czasu akurat na zabawę z tym. I jeszcze jedno. Czy mogę zamontować ten schowek bez podłaczania prądu i czym to skutkuje ... czy będzie się można wpiąć do kompa itp. jak nie będzie działało przesówanie schowka przód/tył ?
Pozdrawiam
Michał

Odpowiedz
m_kr
Zarejestrowani

Nie przesuniesz żeby się wpiąć pod kompa - chyba że wyjmiesz (odkręcisz) schowek, trochę męczące, z drugiej strony nie podpinasz się codziennie, więc tymczasowo czemu nie.
U siebie też nie miałem fabrycznej wtyczki, zasilanie pociągnąłem od gniazda zapalniczki.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2016, 12:33 przez m_kr.)

Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

Daj znac na priv ustawiam sie na czwartek wieczorem z Denisem to jak naprawimy podnosnik szyby to nam podlaczenie schowka tez wyjdzie ;)

Odpowiedz
Jonas
Zarejestrowani

Witam.

Świetny opis Wojtas_BB a mnie zastanawia gdzie można kupić taką szynę montażową bo ja też chce zmienić tą kuwetę na podłokietnik i brakuję mi tylko tej szyny.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości