Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Bagażnik, klapa zakrywająca koło zapasowe.


44ra88
Zarejestrowani

op Witam ponownie

Koledzy i koleżanki macie jakiś sposób na klapę w bagażniku, która zakrywa koło zapasowe.
Krew mnie zalewa jak skacze na dziurach i dudni.

Może ja nie mam jakiś uchwytów czy spinek, jeśli taki coś występuje proszę mi opisać jak wyglądają i gdzie są montowane.
U mnie jest tylko sznureczek za który ciągnę jak chcę podnieść klapę i dostać się do koła zapasowego. I tak sobie leży luzem.

Widziałem, że po rogach od strony tyłu samochodu są jakieś dziurki w materiale i niby coś w karoserii, może tam coś powinno być, ale to raczej nie uratuje od skakania, bo jest na części materiałowej a nie tej sztywnej, bardziej mi to wygląda na miejsce na jakieś linki gdy coś chcemy zabezpieczyć w bagażniku.

Pozdrawiam i czekam na pomysły.

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

tak tam powinny (nie wiem czy w każdej wersji) być zamontowane uchwyty do montażu np siatek na zakupy. Ale z tego co kojarze to one i tak nie trzymały samej nazwijmy to pokrywy

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

W bagażniku są cztery ucha do mocowania bagażu.
Bierzemy dwa ekspandory (gumy) od bagażnika , przez klapę na krzyż - i już jest lepiej.
Ja mam klapę dociśniętą torbą z gratami - torba stoi na klapie i jest zamocowana do boczka bagażnika na rzep.
Ciężar torby dociska klapę.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
44ra88
Zarejestrowani

op I wszystko wiem, czyli inwencja twórcza.
Ale te rzepy nie głupie, może właśnie tak usztywnię klapę. Przykleję tu i tam i może zda egzamin.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Co do klejenia rzepów: nie sprawdza się w praktyce.
Wystarczy trochę słońca i taśma dwustronna puszcza.
Ja mam do torby przyszyte części czepne rzepa, rolę drugiej części spełnia tapicerka.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
44ra88
Zarejestrowani

op
(04-05-2016, 12:00)ko-ma napisał(a): Co do klejenia rzepów: nie sprawdza się w praktyce.
Wystarczy trochę słońca i taśma dwustronna puszcza.
Ja mam do torby przyszyte części czepne rzepa, rolę drugiej części spełnia tapicerka.

Na jaki butapren przykleję, bo to i tak od spodu chce zrobić. Jedna część do blachy, a druga do "klapy".

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Powinno dać radęBiggrin

Odpowiedz
Wojtas_BB
Zarejestrowani

Ja mam plastikową kuwetę, przynajmniej bagażnik się nie brudzi a i łatwiej umyć. Swoje waży Biggrin

Pozdrawiam Wojtas_BB
Citroen C5 Aircross, 1.2 PT, 2023
Seat Arona, 1.0, 2021
Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

Te dwa otwory z tyłu "klapy" są do spięcia jej z wykładziną podłogową za pomocą spinek 10mm z kołkiem rozporowym. nie przesuwa się wtedy przy jej podniesieniu. W moim aucie dodatkowo jest przyklejona mata z włókniny która wytłumia bagażnik i zabezpiecza przed stukaniem. Razem dosyć waży i nie podskakuje. Nawet przyklejenie kawałka grubszej wykładziny podłogowej spełni swoje zadanie

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości