Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Halogeny brak włącznika


ko-ma
Zarejestrowani

Przednie lampy przciwmgielne są wyposażeniem standardowym ScII - i jeśli nie jest to jakaś dziwnie zubożona mutacja na konkretny rynek - światła były fabrycznie montowane i muszą mieć włacznik.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
zavadz
Zarejestrowani

(06-05-2016, 13:10)ko-ma napisał(a): Przednie lampy przciwmgielne są wyposażeniem standardowym ScII - i jeśli nie jest to jakaś dziwnie zubożona mutacja na konkretny rynek - światła były fabrycznie montowane i muszą mieć włacznik.

Pitu pitu...

Wiele razy aktywowałem ludziom światła przeciwmgielne przednie bo dołożyli wszystko i nie działało (najczęściej auta sprowadzane, wcale nie w najuboższych wersjach)

Ponad to, gdyby były standardem nie było by w sterownika opcji ich aktywacji i dezaktywacji.

CLIP Warszawa Bemowo

LICZNIKI  STEROWNIKI KARTY KLUCZYKI  TPMS  AIRBAG


Odpowiedz
Xelux
Zarejestrowani

op Auto jest przeze mnie sprowadzone, w Polsce nie było nic w nim grzebane. Mało prawdopodobne jest aby coś było we Francji dokładane i nie uruchomione, sprawdzę te kable i dam znać. Auto jest na fabrycznych alusach 17 tkach, ma tempomat, to jest wersja na Francję i raczej nikt zderzaka nie wymieniał, na Polskę z 1,5 dci szły chyba tylko bogatsze wersje. Dzienne to też raczej nie są, bo w tym miejscu chyba fabrycznie nie montowali, mam wolne miejsce w głównych reflektorach ale zalane fabrycznie.

Odpowiedz
Xelux
Zarejestrowani

op Sprawdziłem, do jednego halogenu są doprowadzone kable brązowo-szare idą w peszlu wyglądają na oryginalne, drugi halogen niepodłączony. Ch.... blacharze tak poskręcali, bo zderzak był wymieniany, ale na identyczny, elektryk też fachowiec pokazał, że tu są dwa kable, ale nie wie do czego, też brązowo-szare czyli z drugiego halogenu. Nie rozwiązana jest jednak sprawa jak włączyć halogeny i czemu nie świeci ten jeden podłączony, zakładając, że by się włączały razem z tylnym przeciwmgłowym ?

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Daj fotkę manetki od świateł.

Odpowiedz
Xelux
Zarejestrowani

op Jutro zrobię, ale tam gdzie jest przełącznik halogenów jest ruch tylko w jedną stronę, wygląda tak jakby tylko tylne były. Z drugiej strony halogeny i instalacja jest raczej oryginalna.
Jak przekręcę wyłącznik to włączają się przeciwmgielne tylne, sam już nie wiem o co chodzi.

Odpowiedz
dzajson
Zarejestrowani

Nie wiem jaka jest różnica manetki sII od sIII , masz tu rysunek jak to wygląda w sII.

Załączone pliki


.pdf   D__Renault_Instrukcja Obsługi Renault Scenic II.pdf (Rozmiar: 478.17 KB / Pobrań: 21)

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(06-05-2016, 20:38)dzajson napisał(a): Nie wiem jaka jest różnica manetki sII od sIII , masz tu rysunek jak to wygląda w sII.
W S III jest tak, że obrót manetki w jedną stronę włącza tylne, a w drugą - przednie przeciwmgielne. Jeśli brak symbolu przeciwmgielnych przednich i manetka idzie tylko w jedną stronę, to coś jest niefabryczne - manetka albo zderzak z halogenami. Z tego co się orientuję, to wiązka pod halogeny jest chyba w standardzie. Obstawiam nowy zderzak z halogenami.

Odpowiedz
cinas
Specjalisci

Tak wygląda manetka

Załączone pliki

Miniatury
   

Diagnostyka, aktywacje, konfiguracje CLIP, Renault Commander
Naprawy elektryki/elektroniki - kontakt pw.  www.tele-elektro-bis.pl


Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Ogólnie jak wygląda manetka to ja dobrze wiem, jestem ciekawy jak wygląda manetka w tym konkretnym aucie, powiem szczerze, że nie widziałem manetek do trójki bez przednich halogenów.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości