Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Kontrolka SERVICE jak wyłączyć w liczniku? Pomocy


krosser
Zarejestrowani

Fajne,że dolałeś oleju...ale przy twoim silniku zainteresowalbym sie gdzie się on podziewa, bo skutki mogą być oplakane.

Cheers  
Odpowiedz
cukier
Zarejestrowani

najlepiej na bieząco kontrolowac olej a nie liczyc że czujnik pokaże że jest mało . bo jak już pajęczyna jest pod maską od braku zaglądania to niezbyt dobrze.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(22-05-2016, 18:10)Czaarnybodek napisał(a): Dolałem oleju bo było min.
a ile było oleju na bagnecie?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Czaarnybodek
Zarejestrowani

(22-05-2016, 21:22)Mati napisał(a):
(22-05-2016, 18:10)Czaarnybodek napisał(a): Dolałem oleju bo było min.
a ile było oleju na bagnecie?

Oleju było rzeczywiście min.(poniżej min.) Nigdzie nie jest jakoś bardzo ulany. Przy wymianie oleju mechanik wlał "troszeczkę" za mało. Moja wina bo uwierzyłem że jest ok.Pojezdżę trochę i zobaczę czy gdzieś nie"ucieka". Naughty

Odpowiedz
goorek
Zarejestrowani

(09-05-2016, 18:40)adamos111 napisał(a):
(09-05-2016, 18:06)Oktawiusz napisał(a):
(09-05-2016, 16:50)adamos111 napisał(a): Spróbuj tego.Odpal auto włącz i wyłącz tempomat i powtórz to z ogranicznikiem włącz i wyłącz.
To jakieś zaklęcie ?? Biggrin

(09-05-2016, 16:17)yahman12 napisał(a): Chce zgasić kontrolkę aby już wcale się nie pokazywała.
Skoro się pokazuje to wszysttko sprawne nie jest. Skoro CDIF nie może skasować błędu to znaczy że widzi usterkę. Pytanie jaka to jest usterka, jaki błąd. Niedziałająca klima nie powoduje napisu service. Masz uszkodzone coś jeszcze.

Polecam CLIP i dokładne czytanie o jakich błędach mowa. Błędów i kontrolek nie kasuje się od tak bo przeszkadzają. Przyczyna musi być.

Nie.Nie zaklęcie.Parokrotnie się spotkałem w kilku scenicach ze CLIP nie wykazywał żadnego błędu a serwis się świecił.I długo szukałem co to może być.Doszedłem że czasem przy innych naprawach,a nawet po odłączeniu akumulatora po prostu gubi przyuczenia regulatora/ogranicznika prędkości.Dziwne.Ale tak było.Tym zaklęciem przyucza się od nowa i serwis gasł.

Dla potomnych potwierdzam.
U mnie bylo to samo. Kontrolka service bez innej kontrolki. załączenie i wyłączenie tempomatu - i service zniknęło.

Odpowiedz
maxxx24
Zarejestrowani

również potwierdzam.nie wiem co się stało (jestem po wymianie elektrozaworów w skrzyni) i świecił mi sie service po wyjechaniu z warsztatu.
odpaliłem silnik i włączyłem i wyłączyłem tempomat- serwis zgasł trwale.
takie proste że aż dziwne.ale genialne.

Odpowiedz
slamro1975
Zarejestrowani

Adamos111 jesteś Wielki, dziękuję za magiczne zaklęcie tempomat/ogranicznik - kasuj Swrvice
pio555 napisał 11-06-2022, 19:03:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami. Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 powinien znajdować się w Powitaniach.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach. http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2022, 19:03 przez pio555.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości