Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

scenic 2005r świsty i piszczenie po wymienie rozrządu (Przyczyna? )


jonasz.sp
Zarejestrowani

op Proszę o poradę w sprawie opisanej poniżej na samym końcu link do filmiku na którym nagrałem swój kłopot;)
Witam jakiś miesiąc temu oddałem samochód do wymiany rozrządu po "zabiegu" scenic zaczal wydawac dziwne odgłosy wchodzać na obroty i zchodząc z nich (na pewnym zakresie obrotów wraca do normy i i na wyższych znowu daje głosy;/).
Myślałem ze wszystko się po pewnym czasie dociągnie, naciągnie i będzie spokój ale nici. Po dwóch tyg. byłem u tego mechanika jeszcze raz żeby to skontrolować ale usłyszałem ze wszystko jest ok i tak pracuje bo samochód już swoje ma;/ dziwi mnie tylko ze przed robotą samochód nie wydawał żadnych podejrzanych odgłosów
poniżej daje link  na którym mniej więcej slychoac co się dzieje... od 20 sekundy słychać lepiej

Co z tym fantem dalej robić? gdzie i ewentualnie do kogo się udać? może ktoś już coś takiego przerabiał ze swoim sceniem?
Pozdrawiam

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

jakby jakąś rolkę było słychać? może pasek mocno naciągnięty?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
jonasz.sp
Zarejestrowani

op
(20-05-2016, 19:35)Mati napisał(a): jakby jakąś rolkę było słychać? może pasek mocno naciągnięty?
Ja niestety nie mam takich umiejętności żeby to sprawdzić ;/ ale tez tak myślałem...  jest to możliwe żeby pasek mocniej naciagnac niż się powinno?

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Miro może coś podpowie, więcej

Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - poszukiwania trwają...

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

ja miałem bardzo podobnie zaraz po zakupie, okazało sie że był za moco pasek naciągniety.
wymianiałem odrazu z rozrządem

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
miro
Moderatorzy

Zrzuć pasek akcesorii.I zobacz co się zmieni,jak nadal to będzie to za mocno napięty pasek rozrządu.Jak będzie cisza to posprawdzaj rolki i resztę eiementów które napędza pasek wielorowkowy.

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

Zbyt mocne napięcie paska może powodować hałasowanie łożyska alternatora lub napinacza. Długi śrubokręt przyłóż w okolice łożysk a trzonek przyłóż do ucha, to taki najprostszy stetoskop

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości