Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Wyłączenie czujnika ciśnienia opon Scenic I PH II


szczeniakpl
Zarejestrowani

W SC 1 da się zmienić tylko na model velastis ale wtedy nie działa np. kont. otwierania drzwi

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
adamos111
Zarejestrowani

(29-05-2016, 18:40)szczeniakpl napisał(a): W SC 1 da się zmienić tylko na model velastis ale wtedy nie działa np. kont. otwierania drzwi

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

To tak samo jak by odłączył moduł.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Jaki moduł ?

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

op PW od adamos111:
"Jeżeli odłączysz moduł od czujników nie będzie zapalać się kontrolka od przebitej opony,lub braku czuj. ciś. na liczniku.Dodatkowo zgaśnie czerwona kontrolka opony na małym wyświetlaczu i nie będzie info o otwarciu drzwi.W ogóle ich nie będzie widać.Po prosu znikną.Możesz spróbować.Na pewno nic się nie uszkodzi.Po podpięciu z powrotem wszystko wraca do normy.Moduł jest zaraz za pedałem gazu za mieszalnikiem powietrza przy ścianie grodziowej.Taka cienka czerwona kostka.Trochę trudno odpiąć bo go trzeba wysunąć z mocowań.Nie mam manualu jak to zrobić."

Na razie informacje są sprzeczne. Kupię interfejs z programem DTT2000 i sprawdzę.  Jeżeli się nie da wyłączyć to na czerwonej kosctce licznika namierzę kabelek zasilający żółtą kontrolkę licznika o przebitej oponie i odetnę. Nie będzie mi świecić w oczy. Ale na razie będę walczył Biggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2016, 21:15 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Przyjedź na zlot, wyłączymy to ostatecznie.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

op Wahałem się czy nie przyjechać ale w piątek wieczorem mój 3 letni synem miał mały wypadek i spędziliśmy 4h w szpitalu, chirurgia, RTG :/ Wróciliśmy o północy, synek słabo spał i my też, w niedzielę to samo - chodziłem jak zombi.

Ale ostatecznie dzięki pomocy  matteo_ programem DTT2000 wyłączyłem tą paskudną żółtą kontrolkę Biggrin Dziękuję, da się DTT2000, a CLIPem to nie wiem

Po wykryciu lub wybraniu modułów klikamy na ikonę monitora, potem klikamy zieloną kropkę oraz znaczek play i jak program połączy się z modułami, zainicjuje połączenie, co będzie widać na dole programu w komunikacie to wybieramy "Pression pneus", nastepnie z listy poniżej "Configuration Usine" i  z głównego okna przy "SSPP Inhibition" rozwijamy pasek z opcjami i wybieramy "SSPP non present" tak jak widać na zdjęciu - podświetlone opcje wyboru. Po wybraniu zatwierdzamy "Appliquer" i cieszymy się wyłączonym czujnikiem.
[Obrazek: Clipboard41.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2016, 15:56 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi stasic za ten post post:
  • szczeniakpl, woytus
woytus
Zarejestrowani

Masz jeszcze to zdjęcie, bo załącznik, który dodałeś nie wyświetla się.

Diagnostyka urządzeniem CLIP. Odczyt parametrów, kasowanie błędów, adaptacja ustawień. REPROG 
-->POZNAŃ<--
DDT4ALL- aktywacja ustawień, zmiana konfiguracji

Problemy rozwiązuje na forum. Nie udzielam porad w wiadomościach prywatnych.
Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

op
(03-03-2021, 12:31)woytus napisał(a): Masz jeszcze to zdjęcie, bo załącznik, który dodałeś nie wyświetla się.

Niestety, szukałem na dysku USB ale to zdjęcia sprzed 5 lat. Dasz radę po opisie.

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości