Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Scenic II 1.6 16V Check Emission


AngerNature
Zarejestrowani

op Witam

2 tygodnie temu miałem do pokonania w jedną stronę 800km. W połowie drogi zmuszony byłem zatankować na BP (nasza autostrada). Po około 10km wyskoczył mi błąd check emission. Troszkę go przepaliłem do 180km/h. Było czuć katalizator. W drodze powrotnej zatankowałem na Shellu 98 i błąd zniknął. Przez tydzień, że tak powiem był spokój. Dzisiaj chciałem pojechać do marketu na zakupy, wsiaxam do szczeniaka, odpalam, chodzi 15sec i gaśnie. Czynność powtórzyłem 3 razy bo gasł. Dojechałem na miejsce, zrobiłem zakupy, wsiadam do auta i to samo.. Wracając do domu zauważyłem, że lekko szarpie na 1 i 2 biegu przy niskich obrotach. Stojąc na światłach (sygnalizacja świetlna) czułem, że silnik delikatnie faluje. Nie pierdzi, nie stuka, nie piszczy. Pracuje akustycznie normalnie. Błędu nie ma na desce rozdzielczej. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

Kolego wpisz w szukajke check emission i znajdziesz post w ktorym byla dyskusja na poczatku tygodnia...

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Wojtgda za ten post post:
  • AngerNature
AngerNature
Zarejestrowani

op Byłem u diagnosty na komputerze. Pokazało się 5 błędów.
1- czujnik położenia wału korbowego
2- katalizator
3- katalizator coś tam
4- czujnik położenia wałka rozrządu
5- błąd sterownika przepustnicy

W dodatku diagnosta powiedział mi, że mój Scenic ma długi czas wtrysku 5.1 milisekundy a "powinien" mieć 4.5 milisekundy. Nie wiem jak się do tego odnieść.

Zalecił mi przy okazji wymianę świec oraz uszkodzonego czujnika temperatury zewnętrznej. Czasem pokazuje -39 stopni i odwrotnie.

Po usunięciu błędów wszystko działa już normalnie lecz liczę się z wymianą tych podzespołów.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

(31-05-2016, 08:38)AngerNature napisał(a): Zalecił mi przy okazji wymianę świec
Jak masz stare to nawet profilaktycznie warto wymienić.
(31-05-2016, 08:38)AngerNature napisał(a): uszkodzonego czujnika temperatury zewnętrznej. Czasem pokazuje -39 stopni i odwrotnie.
Jest w prawym lusterku pod spodem. Wystaje tam taki "cycek" na dole.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • AngerNature
AngerNature
Zarejestrowani

op Świece jakie mogę kupić? Widziałem komplet oryginałów 4 szt za 50zl marki Renault.

Czujnik może być zwyczajny z allegro?

Posiada ktoś manual,gdzie znajdę czujniki wału i wałka?

1.6 16v

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości