Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Jaki olej i co ile do EDC


Robuś
Zarejestrowani

Prawdopodobnie będzie to Pentosin.

Odpowiedz
rexator
Zarejestrowani

(08-06-2014, 16:51)funkoval napisał(a): A to nie o taki chodzi?
http://ew5.earlweb.com/recommendations.p...intpreview

Tzn o jaki, bo w tej tabelce, przy skrzyni automatycznej nie ma nic.

(09-06-2014, 18:53)Robuś napisał(a): Prawdopodobnie będzie to Pentosin.

Producent Pentosin wspomina o wielu markach samochodów, ale ani słowem o Renault... hmm

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2014, 21:19 przez rexator.)

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

EDC i DSG to zautomatyzowane dwusprzęgłowe skrzynie ręczne, ale nie automaty -masz piękne info co do oleju -Tranself...

Odpowiedz
Robuś
Zarejestrowani

To się zgadza. To połączone 2 manualne skrzynie biegów. Nie ma info o oleju ponieważ serwis jak zwykle mówi że się nie wymienia Biggrin a skrzynia jest dosyć świeża, więc z info kiepsko. Napisałem Pentosin bo ten olej stosuje się w DSG VW.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

W info dla skrzyni manual jest special product (a), pojemność 1,7 l, a pod tabelą jest (a) Tranself ...

Obstawiam bezpieczny interwał -bez ryzyka w którąś stronę- 120kkm. Nie wiem, czy będzie taki sam olej dla mokrego (zdecydowana większość DSG) i suchego sprzęgła.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2014, 21:58 przez funkoval.)

Odpowiedz
Robuś
Zarejestrowani

Funkoval nie zauważyłem - jest rzeczywiście.

Odpowiedz
rexator
Zarejestrowani

Sedno może tkwić w tym, że tu sprzęgła są suche, więc może rzeczywiście, wymiana oleju nie jest przewidziana (podobnie jak do manualnych)...

Odpowiedz
galpa@wp.pl
Zarejestrowani

Wiem że temat z czerwca, ale jak by ktoś chciał wiedzieć, to olej do skrzyni to: Castrol SYNTRANS FE 75W. Z racji że moj Scenic uległ wypadkowi i skrzynia lekko oberwała (małe pęknięcie - spawanie) potrzebowałem uzupełnić olej, to zamówilem go w ASO. Po 4 dniach przyszedł z Europejskiego centralnego magazynu (w ASO nie wiedzieli jaki olej idzie do tej skrzyni) Castrol z nalepką Renault EDC bla, bla bla. Zapłaciłem jak za woły bo 130zł/L, a w hurtowni kosztowal 50zl.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2014, 16:49 przez galpa@wp.pl.)

Odpowiedz
Kaloteck
Zarejestrowani

Ta skrzynia to w ogóle dobra jest ?
Da się ją naprawiać tak samo łatwo jak np. DSG ?

Odpowiedz
galpa@wp.pl
Zarejestrowani

Myślę, że samą skrzynię łatwo naprawić, ale problem tkwi w szczegółach. Na skrzyni zamontowany jest komputer skrzyni i dwa elektromagnesy. Komputer nie rozbieralny, nie naprawialny. Koszt nowego 6500zł w ASO.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości