Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Problem z tylną wycieraczką


Oktawiusz
Zarejestrowani

(30-06-2016, 10:34)bodo napisał(a): Zjeździłem wszystkich mechaników w mieście . Złaziłem wszystkie sklepy "żelazne " . Owszem, są ściągacze różnej maści . Ale nie takie którymi dałoby się ściągnąć tą wycieraczkę . Mechanicy też rozkładali ręce . Pozostaje mi samemu zrobić taki ściągacz z ceownika .

Każdy ściągacz zdejmie plasik i tak z tulei. Przerabiałem to.
Daruj se. Tnij i trzeba nową

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

op Wydaje mi się że cały pic polega na tym aby widełki , które mają być wsunięte pod uchwyt ramienia wycieraczki miały szerokość dokładnie taką samą jak średnica stożka pod ramieniem . Średnica ta wynosi dokładnie 9,8mm . Sama tulejka jest dość cienka . Chyba ma mniej jak 0,5mm grubości ? A widełkami trzeba "złapać" nie tylko plastik , ale i tulejkę .

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2016, 10:02 przez bodo.)

Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

op Kupiłem taki ściągacz :

[Obrazek: de4c92a0e4dbcdbamed.jpg]
Jest dość solidny , bo kuty . Mam do Was pytanie . Czy zamiast ściągać ramię wycieraczki , można ściągnąć to kółko ? 

[Obrazek: a25b99c1f5e15376med.jpg]
Boję się ściągać wycieraczkę , bo ktoś już ją wcześniej próbował ściągać i są lekkie pęknięcią wokół tulejki . Musiałbym z blachy o grubości 2mm wyciąć kwadrat o bokach 6cm . Na środku wywiercić otwór o średnicy 1cm . Następnie od jednego z boków kwadratu ku temu otworowi wyciąć rowek o szerokości 1cm . Coś ala widełki . I coś takiego podłożyć z tyłu pod te kółko . Wtedy złapać ściagaczem za boki tego kwadratu i próbować ściągać . Bezpośrednio łapać ściągaczem za koło by się nie dało bo to plastik i pęknie .

Kolejny problem rozwiązany !  Clapping Jakoś udało mi się zdjąć to kółko . Przestawiłem je o jeden ząbek do góry . Teraz  ramię wycieraczki opada w dół prawidłowo .

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2016, 17:28 przez bodo.)

Odpowiedz
Dariusz Jankowski
Zarejestrowani

Witam. 
A jak nie dochodzi prąd do kostki. Przewody mechanik ciągnął  w klapie i wyly micno

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości