Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wymiana panewek


Petrus
Zarejestrowani

op Witam.Czytałem na auto-swiat że silniki 1.5dci  mają problemy z panewkami po 120 tys. km i zaleca się wymianę. Mój już ma 130 tyś.  i zastanawiam się nad wymianą ale tych silników jest 20 rodzai i może ktoś się orientuje czy to jest usterka we wszystkich tego typu silnikach. Mój jest z 2008r. I ile to kosztuje?

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Cytowane stwierdzenie nie jest prawdą.
mam identyczny silnik - i blisko 170 tysięcy.
Nie dzieje się nic.
jak nie masz co robić - można sobie rozkręcić i obejrzeć z bliska.
Samemu

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi ko-ma za ten post post:
  • Petrus
PRZEMO
Administratorzy

Powiem tak koszt nie jest ogromny a można ustrzec się wielkiego problemu i wielkich kosztów

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi PRZEMO za ten post post:
  • Petrus
VEYRON
Zarejestrowani

Rozmawiałem dzisiaj z kolega który jest mechanikiem i stwierdził że z panewkami to nie taka prosta sprawa.
Wycierają się panewki to również wycierają ( zużywają ) się również inne części i dlatego wymiana samych panewek nie zawsze jest dobra dla silnika.

Wysłane przez VEYRON

Robota to głupota - Picie to jest życie !!Biggrin
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi VEYRON za ten post post:
  • Petrus
A2-eR11
Zarejestrowani

Veyron, a rozwin prosze swoja mysl dalej? Dlaczego nie jest dobra np?

Odpowiedz
VEYRON
Zarejestrowani

Jutro dopytam dokładnie i napiszę,ale według mnie to chodzi o to że wszystkie inne elementy się zużywają i jak wymieniasz tylko panewki to części które do tej pory pracowały ( wycierały ) się razem z nimi to po wymianie panewek na nowe będą pracować z innym luzem.


Wysłane przez VEYRON

Robota to głupota - Picie to jest życie !!Biggrin
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Razem z wymianą panewek powinny iść pomiary wału.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2016, 22:26 przez Oktawiusz.)

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • funkoval, Pietrenko
Wojtgda
Zarejestrowani

Jezeli przestrzegasz zalecen producenta dotyczacych oleju i nie oszczedzasz na filtrach nie trzeba nic dlubac. Mam kolege i od nowosci meganka 1.5 dci juz nakulal 250 tys km. Ale zmienia olej nie co 30 tys km tylko co 15 tys. Bowiem tak dlugie interwaly nie sa dobre dla silnikow w Polsce.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Wojtgda za ten post post:
  • Petrus
A2-eR11
Zarejestrowani

a jak ruch w 90% miejski to nawet i co 10tys km wymiana oleju.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(06-07-2016, 06:27)Wojtgda napisał(a): Ale zmienia olej nie co 30 tys km tylko co 15 tys. Bowiem tak dlugie interwaly nie sa dobre dla silnikow w Polsce.

tak długie interwały nie są dobre dla silnika gdziekolwiek.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • Petrus




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości