Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Opony zimowe


jarcun
Zarejestrowani

jak wyżej kolega zauważył 2 lepsze i 2 gorszenie nie oznacza 2 letnich czy łysych po prostu po jednym sezonie przyszedł czas na założenie opon 2 miały nadal ok 7.5 mm a dwie ok 6 mm po jednym sezonie przecież w takiej sytuacji nie kupuje się znowu 2 nowych

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

(20-10-2016, 19:05)jarcun napisał(a): kiedyś wiedząc że lepsze lepiej jest mieć z tyłu zbagatelizowałem to bo przecież przód napęd to co tam ( młody był człowiek i mało wiedział z doświadczenia) wszystko było ok do czasu kiepskie warunki prędkość niewielka droga 3 pasmowa ja jadę środkiem i tu nagle buch i tu naglę bęc 3 pasy moje a ja zamiatam po drodze jak szatan ledwo ledwo uniknięty bączek. na szczęście droga pusta i szeroka . po tej sytuacji od razu zmiana przód z tyłem i jeszcze tego samego dnia dla prób i testów pojeździłem tą drogą nawet później szybciej i było lepiej czasem przód lekko zaczynał uciekać to wystarczyło odjąć gazu lekka korekta i ok. od tamtej pory zasada jest jedna dla mnie leprsze na tyle i koniec. wolę nie ruszyć z miejsca niż przeżyć (lub nie ) znowu nagły szybki i niekontrolowany poślizg tyłu.

I o to chodzi. Zasada jest jedna jak fizyka, lepsze opony zakłada się bezwzględnie na oś niesterowalną! Tym bardziej jak napęd masz na przód! Co Wam da że macie lepsze opony na przodzie jak tył zacznie was wyprzedzać, bo stracił przyczepność i nie macie totalnie żadnych narzędzi (gaz, kierownica) poza ręcznym (najczęściej elektrycznym) żeby to jakoś wyratować. A jak wiemy, taka sytuacja trwa chwilkę i nie ma za bardzo czasu żeby myśleć, co tu zrobić, żeby auto jechało prosto do przodu, a nie bokiem, tudzież tyłem do przodu... Dlatego trzeba nie dopuszczać do takiej sytuacji, czyli lepsze opony na tył - oś niesterowalną!

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Jak żadnych narzędzi nie ma? To radzę pójść na jakieś jazdy doszkalające.
I zgadzam się, w takich sytuacjach nie ma czasu na myślenie. To trzeba mieć wyuczone.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Thumbup
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

http://www.oponyzimalato.pl/DOMIN-205-55...FORT-p3410 J
Takie opony ja założyłem, i są ciche nawet po mokrym

Wysłane z kalkulatora..

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

ile kilometrów robisz rocznie (a ile zimą) tak się zastanawiam bo jak bardzo mało jeździsz i tylko wokół komina to spoko ale jak robisz więcej km i jakieś dalsze wypady to myślę że nalewka to słaby wybór a nasze auta mają masę własną już sporą. do lekkiego mieszczucha na dojazdy bym założył (panda cienias itp)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi jarcun za ten post post:
  • Fyox
Mati
Zarejestrowani

Około 12-15 rocznie, zima jeżdżę tak jak i inną porą roku. Miesięcznie ponad tysiąc wychodzi chyba zawsze

Wysłane z kalkulatora..

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
Marian1981
Zarejestrowani

Panowie, co do ciężaru to do tirów też się bieżnikuję a ważą znacznie więcej niż scenic.
Kilka lat temu w testach chińskie produkty wypadały słabo(zazwyczaj wg testów sponsorowanych, niestety płacisz robisz testy). Jak się okazuje wielu moich znajomych na zimowych(chińczykach) jeździ i sobie chwalą. Teraz można kupić chińskie produkty w znanych sieciówkach, wątpię żeby ryzykowali reputacje gdyby była to totalna kicha i bujali się z reklamacjami.
Podobnie może być z oponami bieżnikowanymi(jest to etap rozwoju), tym bardziej że ekologia robi swoje.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(01-11-2016, 23:00)Marian1981 napisał(a): Teraz można kupić chińskie produkty w znanych sieciówkach, wątpię żeby ryzykowali reputacje gdyby była to totalna kicha i bujali się z reklamacjami.

Oni, czyli sieciówki, zapewne się nie bujają, tylko robią wymianę lub zwrot kasy. Cała reszta obciąża importera lub producenta.

Odpowiedz
jarcun
Zarejestrowani

nie ma co porównywać tira do osobowego auta . opony chińskie są już lepsze niż nalewki. nalewki są bardzo dobre na śniegu , ale na mokrym i suchym słabo dają sobie radę.są głośne . najbardziej jednak chodzi o to że nie wiesz na jakiej oponie jest nalewka a więc idziemy dalej nasze scenic-i nie są jak mówiłem najlżejsze i producent wymaga odpowiedniej nośności opony ( a jest większa niż zazwyczaj w standardowych oponach na co wielu nie zwraca uwagi ) my jej nie znamy . dodatkowo wiek opony nie znamy. prędkość zazwyczaj jest malutka bo prawdziwej nie znamy . dlatego uważam że do lekkiego autka to jeszcze ok ale scenic moim zdaniem odpada chyba że rocznie z 6 tyś km a zimą z 2 tyś km to jeszcze jeszcze ( ale tylko po mieście żadne trasy i bez większej prędkości ) Ciężarówki to zupełnie inna bajka

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(03-11-2016, 19:09)jarcun napisał(a): nie ma co porównywać tira do osobowego auta
ogólnie nie ma co tak porównywać...
(03-11-2016, 19:09)jarcun napisał(a): opony chińskie są już lepsze niż nalewki
nie zgadzam się,,, skąd takie przypuszczenia?
(03-11-2016, 19:09)jarcun napisał(a): najbardziej jednak chodzi o to że nie wiesz na jakiej oponie jest nalewka
(03-11-2016, 19:09)jarcun napisał(a): dodatkowo wiek opony nie znamy.
poczytaj o firmach które produkują takie opony, jakie mają kwalifikacje opony jak i również wiek. Na byle czym nie zrobią, i na starej oponie również nie zrobią.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Mati za ten post post:
  • KulusioWy




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości