Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Opony zimowe


maciej1486
Zarejestrowani

(11-08-2016, 22:26)pio555 napisał(a): jak,ze zima nadchodzi Naughty  czas się rozejrzeć za zimówkami....
jako,że posiadam koleżkę który handluje oponami w dużej ogólnopolskie firmie mam możliwość załatwienie sobie opon np.
http://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial...#115866199
w cenie 100 PLN sztuka
koleżka je poleca oponie użytkowników niby dobre ale zawsze to chińczyk
z drugiej strony nówki sztuki z gwarancją w cenie średniej klasy używki......
no i mam lekki dylemat.....
biorąc pod uwagę ,że muszę kupić i do Scenica i do Clio to tak sie zastanawiam......
Ostatnio cos ten ,,sprzedawca,, poleca chinczyki. Sasiada namowili na 2 nowki opon letnich. Po 2 tygodniach jazdy opona pekla po boku jakby sie rozwarstwila. Oddana na gwarancja i tak od polowy czerwca do kilka dni wstecz czekal na decyzje, ktora oczywiscie lezy w winie uzytkownika ( za mocno napompowana czyli wina wulkanizatora). Zaproponowali rabat na kolejna opone (chinska) 60zl. To tak gdybys chcial kupicBiggrin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-08-2016, 04:27 przez maciej1486.)

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Patrys4891
Junior Administratorzy

Ja w firmowym Clio mam dwie letnie imperiale i mam o nich jak najgorsze zdanie. Na drugiej osi jest Sava i trzyma się o niebo lepiej.
Opony były kupione 3 lata temu, więc może od tego czasu coś poprawili, albo to kwestia tylko tego modelu co mam? Nie wiem, ale opinię mam już wyrobioną.

Thumbup
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Patrys4891 za ten post post:
  • pio555
KamilCK
Zarejestrowani

(11-08-2016, 22:26)pio555 napisał(a): jak,ze zima nadchodzi Naughty  czas się rozejrzeć za zimówkami....
jako,że posiadam koleżkę który handluje oponami w dużej ogólnopolskie firmie mam możliwość załatwienie sobie opon np.
http://www.oponeo.pl/dane-opony/imperial...#115866199
w cenie 100 PLN sztuka
koleżka je poleca oponie użytkowników niby dobre ale zawsze to chińczyk
z drugiej strony nówki sztuki z gwarancją w cenie średniej klasy używki......
no i mam lekki dylemat.....
biorąc pod uwagę ,że muszę kupić i do Scenica i do Clio to tak sie zastanawiam......
Jeśli szukasz tanich a dobry i nowych opon to polecam i nie tylko ja firmę Wanli ale koledzy w X5 jeżdżą i mówią że nic innego nie chcą 
http://www.sklepopon.pl/wanli-s1086-wint...AmXT8P8HAQ

A ja mam zdanie takie ze jeśli chcesz dobre nawet bardzo dobre opony to tylko takie:
Nokian WR D3 205/60 R16
Continental ContiWinterContact TS850 205/60 R16
Fulda Kristall Montero 3 205/60 R16
Na tych trzech jeździłem i są to super opony

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2016, 08:19 przez KamilCK.)

Odpowiedz
michaldck
Zarejestrowani

Osobiście preferuję Michelin, ale takie toto nie jest. Żona, w clio, ma na zimę opony Kumho, i jak czasem nimi pomykam, to nie narzekam

Napisane w telefonie.

Lubię mojego Scenica Biggrin
Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.
Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Nokian WR D4 rewelacja

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

też pewnie będę szukać ale dwóch sztuk Biggrin bo 2 mam prawie nowe i sam nie wiem za ile chodzą 16

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

(24-08-2016, 21:46)Fyox napisał(a): Nokian WR D4 rewelacja
Miałem kiedyś takie w omedze 4szt kupiłem nowki. po 3 sezonach zostało 3mm bieżnika zjadlo je szybko

Zawsze do przodu, nigdy do tyłu.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Tez powoli sie rozgladam za oponkami na zime i postanowilem ze beda to oponki... Dunlop Winter Sport 5 205/60 R16 92 H

Odpowiedz
granite
Zarejestrowani

Cześć,
Planuję w końcu zakupić oddzielny komplet kól na zimę bo zimowe oponki mają już kilka lat za sobą i mimo że bieżnik jest jeszcze teoretycznie wysoki to chyba juz na nie pora. Policzyłem i kupno nowych zimówek 2015/55/17 to prawie taki sam wydanek jak stalowe koła 16 cali + zimowe opony 205/60/16. Koszt przekładki kół to też 1/3 tego co za wymianę opon.
I teraz kilka pytań.
1. Co sądzicie o kołach stalowych z allegro za 500 zł komplet firmy stahlmann Rader?
http://allegro.pl/show_item.php?item=5659141863
2. Czy koła 16 cali będą pasować do Scenica III 1.9 dci? Od nowości ma alu 17 cali, ale o ile dobrze pamiętam seryjnie sa 16'tki, tak?
3. Wiele osób pisze, że w zimie jeźdżą na alusach (tak jak ja do tej pory) i że nic się z nimi nie dzieje więc po co kupować stalówki, którę mogą (i pewno będą) rdzewieć. Ale czy ktoś z Was ma doświdczenie z jazdą w łańcuchach założych na alufelgi? I nie mówie tutał o łańcuchach za tysiąc, które podobno nie niszczą fleg ale takich za powiedzmy 350-450 zł. Czy takie łańcuchy nie niszczą felg aluminiowych?

Dzięki
Marcin

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

1. trzeba by było przymierzyć czy puszczą zaciski z przodu - na 99% tak
2. 500 zł za stalówki to dużo - za tyle bądź nie wiele więcej masz drugi komplet aluminiowych

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości