Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wiecznie uciekający olej.


Minia23
Zbanowani

op Już nie wiem co mam zrobić z autem, zastanawiam się czy wskaźnik komutera mierzący poziom oleju działa poprawnie, odma jest przeczyszczona, okazało się że wcześniejszy mechanik spierdzielił coś przy niej i cała latała teraz jest ok, turbina zregenerowana przy 170tyś km mam na razie 210tyś nalatane wszystko było ok, a cały czas pokazuje że brakuje 2 do 3 kresek oleju. Nie wiem gdzie dalej szukać???? Czy możliwe że turbina pada???

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Wedlug bagnetu oleju rowniez jest za malo?

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
miro
Moderatorzy

A na bagnecie ile jest?

"Ludzie,którzy twierdzą,że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać ludziom którzy właśnie to robią."

                                                               
  Cheers Zapraszamy na VI Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl -Sielpia Wielka 14-16 czerwiec 2019 roku
Odpowiedz
Minia23
Zbanowani

op A to musze sprawdzić zaraz( dam zaraz znać) bo u mnie wszyscy sugerowali sie kompemSad dodam że nie ma żadnych objawów, oprócz nie sparowanego EGR. Mój mówi że zawsze sprawdzał ale nie pamięta, jak sama nie przypilnuje to po samochodzie k....a

i sprawdzone na bagnecie też nie ma dwóch kresek.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2016, 09:19 przez Minia23.)

Odpowiedz
kris-pmi
Zarejestrowani

Ale cały czas pokazuje Ci mniej o te dwie trzy kreski czy pokazywał Full i stan zaczął maleć?
Bo jesli stan się nie zmniejsza to nie masz czym się martwić.
A to że raz pokazuje dwie mniej,raz trzy będzie spowodowane tym że nie zawsze auto na prostym terenie stoi

może mechanik nie zalał Ci stanu na maxa

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2016, 09:24 przez kris-pmi.)

kris-pmi 
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

I pytanie dodatkowe ile km od wymiany i stanu max ?

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
kris-pmi
Zarejestrowani

Tylko podstawa czy był na Full zalany.

kris-pmi 
Odpowiedz
krosser
Zarejestrowani

dolej oleju i często sprawdzaj stan.
są trzy opcje znikania oleju:
-wyciek
- turbo + dolot
- spalanie (tzw branie oleju)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2016, 09:32 przez krosser.)

Cheers  
Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

lub dolanie max i w pierszym okresie niekiedy zdarza się że z 200 ml idzie w kanaliki Biggrin

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
Minia23
Zbanowani

op
(19-07-2016, 09:28)PRZEMO napisał(a): I pytanie dodatkowe ile km od wymiany i stanu max ?

I właśnie u mnie był ten problem że mechanik zamiast zalać 4,5 litra zalał mi 4 litry, jak sie skubnełam dolał mi pół litra raz pokazał że jest full potem spadł o jedną kreskę. Do wymiany oleju mam jeszcze około 4 tysięcy, mam wymianę co 10 tysiecy km. I cały czas teraz mam wachania tego oleju( albo 2 kresek nie mam albo 3 , do tego miałam problem z odmą olej troszkę uciekał po wyczyszczeniu, odmy raczej nie dolewał. Dolewałam sama około 200ml jakis czas temu.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości