Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Wiecznie uciekający olej.


Minia23
Zbanowani

op No i prawdopodobnie turbina bedzie po 3latach regenerowana i kolejna kasa w plecy

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Dokładnie, stan oleju najlepiej miec na pół min/max. Co do odmy, moze zaworek podciśnieniowy odmy jest niesprawny i troche wtedy turbina wysysa oleju...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2016, 12:13 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
Minia23
Zbanowani

op A gdzie ten zaworek się znajduję i jak to sprawdzić.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Na gorze silnika, idzie wąż gumowy od odmy olejowej w okolice turbiny, po srodku jest taka puszka wielkosci puszki pasty do butów. Dolny nizej wystający wąż powinien byc skierowany do turbiny - czasem niektorzy mechanicy mysla ze to obojetne jest i odwrotnie montuja ten zawór. Wtedy tez wlasnie ginie olej.
Jak sprawdzic zawór.. zdemontowac go i delikatnie rozebrac - jest na zatrzaskach połączony, w srodku jest membrana gumowa i sprezyna. Ta membrana musi byc cała.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

ten zaworek to często wina padającej turbiny... zaworek puszcza drobinki na turbinę a na niej ten olej jest spalany pod wpływem temp i zaciera się kierownica łopatek
poczytaj tutaj... http://www.scenic-forum.pl/Watek-SCENIC-...#pid180436

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Mati za ten post post:
  • A2-eR11
A2-eR11
Zarejestrowani

Zaworek ten to ważna rzecz... Ta guma z czasem moze stwardniec, robi się łamliwa i twarda... turbina to wciagnac tez moze i uszkodzic moze tez łopatki.
Gdzies wyczytalem w jakiejs instrukcji ze przy 100tys km serwisowo w ASO sie to wymienia i juz.
Jeszcze jedno co juz koledzy wczesniej napisali, najwazniejszy jest poziom oleju na bagnecie. Czujnik moze pokazywac czasem +-1 albo 2...
Na pewno bedzie pokazywac wiecej jak zgasisz gdzies auto na 5 minut, wrocisz i przy uruchomieniu juz pokaze wiecej. Olej bedzie mial od temperatury wieksza objętość, stad te wahanie. Dlatego sprawdzamy na zimnym, a przed trasa koniecznie bagnetem.

Odpowiedz
Highwayman1990
Zarejestrowani

Nade mną też widmo regeneracji turbiny wisi Sad Świszcze, oleju ubywa, gaszak mokry, więc pewnie olej w dolocie. No cóż, odwlekam to bo kasy kupę, ale muszę zrobić.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(19-07-2016, 12:32)A2-eR11 napisał(a): Dlatego sprawdzamy na zimnym
zawsze sprawdzam na ciepłym silniku i nie mam dużej różnicy, auto rozgrzane do temp roboczej i wyłączenie auta olej po kilku minutach zdąży cały spłynąć.
inaczej by było że sprawdzamy olej na zimnym po nocy jest zaledwie 1 kreska że prawie min a ktoś pomyśli że w sumie olej jest.... a ruszy pompa i nie ma co zaciągać Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

(19-07-2016, 12:55)Mati napisał(a):
(19-07-2016, 12:32)A2-eR11 napisał(a): Dlatego sprawdzamy na zimnym
zawsze sprawdzam na ciepłym silniku i nie mam dużej różnicy, auto rozgrzane do temp roboczej i wyłączenie auta olej po kilku minutach zdąży cały spłynąć.
inaczej by było że sprawdzamy olej na zimnym po nocy jest zaledwie 1 kreska że prawie min a ktoś pomyśli że w sumie olej jest.... a ruszy pompa i nie ma co zaciągać Biggrin

Tutaj bardziej mialem na mysli tez ze w czasie gdy jest zimny silnik a jest za malo oleju, to zimnego dolewamy... W przypadku jak masz goracy silnik do temp roboczej i zaszlaby potrzeba dolania to na szybko lepiej tego nie robic i poczekac az ostygnie, zeby nic nie popękało od różnicy temperatur. 

Ale wlasnie tak jak mowisz po nocy na zimno i za dnia po trasie roznica moze byc kreska lub dwie.

Odpowiedz
Minia23
Zbanowani

op Arku wielkie dzieki za pomoc zrobiłam dokładnie tak jak kazałeś mój wymontował zawór, rozebrałam i rozpi......ny w droby mak. Odma zamówiona ale zamiennik mam nadzieje ze bedzie dobry, ma być na jutro.


https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f2bccfebb6a8.jpg

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2016, 15:42 przez Minia23.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Minia23 za ten post post:
  • A2-eR11




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości