Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

rozdarta tapicerka (skóra ekologiczna)


Młody
Zarejestrowani

(22-07-2016, 11:18)Jumich napisał(a): kobieta ciśnie na nowego Kadjara ;-)
Jesli już wogole (znacznie mniej przestronny) to tylko i wyłacznie 1,6 dCi, na tego 1,2 nawet nie patrz ;)

[Obrazek: ab282976.gif]
Odpowiedz
Pablo
Zarejestrowani

Witam. Chciałbym ponowic temat.
Mianowicie mam na drzwiach na tapicerce rozdarcie skory jest niewielkie bo ok. 2mm tylko jednak chcialbym zapytac czy mozna to jakos zakleic zeby powstrzymac ewentualne dalsze pękanie skory?

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Mam ten sam problem skóra ,,zaczyna,, pękać minimalnieSad

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
Artur_3
Zarejestrowani

Rozumiem ze ta skorka w scenicu III to tylko ekoskora lub potocznie skaj. Czym to koledzy konserwujecie uzywacie specyfiki do skory czy cos innego do ekoskorek/skaj.

Odpowiedz
Artip
Zarejestrowani

Czy ktoś z forumowiczów może polecić jakiegoś sprawdzonego tapicera z okolic Śląska, który poradzi sobie z pękniętym boczkiem?

Odpowiedz
amigozm
Zarejestrowani

Jeżeli chodzi o pękanie na boku fotela, to po części wina "plastikowej" skóry, ale i konstrukcji fotela. Miałem pęknięcia w sc2 i rozwiązałem to w ten sposób. Kupiłem na Allegro za grosze tylny boczek drzwi tapicerowany taka samą skórą. Zerwałem tą skórę i wykorzystałem ją do wszycia wstawki na bok fotela. Wszystko udało mi się zrobić samodzielnie i na pierwszy rzut oka nie było śladu.
Swoją drogą widziałem kilka Scenikow ze zwykłą tekstylną tapicerką i w tym miejscu zazwyczaj była przetarta i porwana. Dlatego to nie tylko wina skóry.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(13-12-2019, 03:57)amigozm napisał(a): Jeżeli chodzi o pękanie na boku fotela, to po części wina "plastikowej" skóry, ale i konstrukcji fotela. Miałem pęknięcia w sc2 i rozwiązałem to w ten sposób. Kupiłem na Allegro za grosze tylny boczek drzwi tapicerowany taka samą skórą. Zerwałem tą skórę i wykorzystałem ją do wszycia wstawki na bok fotela. Wszystko udało mi się zrobić samodzielnie i na pierwszy rzut oka nie było śladu.
Swoją drogą widziałem kilka Scenikow ze zwykłą tekstylną tapicerką i w tym miejscu zazwyczaj była przetarta i porwana. Dlatego to nie tylko wina skóry.

A i owszem, wysiedziany fotel kierowcy "siada" i przeciera się z boku poniżej poziomego szwu.
Póki przetarcie niewielkie - można to poprawić robiąc po prostu większą zakładkę i nowy szew (schować przetarcie wewnątrz szwu).
Jak poleci dziura - w zasadzie tylko wszycie nowego elementu.  Właśnie będę się niedługo brał u siebie za wymianę boczka fotela - ale wszyję element ze skóry o dobranym kolorze, przynajmniej dłużej pożyje.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości