Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

handbremse fehlfunktion


pagio1
Zarejestrowani

Koledzy na clipie wykazało kod błędu DF 015 - obwód pozycji czujnika sprzęgła.
Wiecie może który to czujnik z tego schematu wyżej?

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Przy pedale ten z potencjometrem

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
pagio1
Zarejestrowani

Czyli nr 11 ? A nr 4i 5 co to za czujniki. Czy jest filozofia wymienić taki potencjometr samemu? Ile kosztuje takie cudo? Może ktoś wie.

Odpowiedz
Mirek73
Zarejestrowani

Wymień oba od hamulca i sprzęgła bo jak jeden padł to zaraz drugi padnie , miałem tak i potem  podwójna robota
Ja dwa lata temu płaciłem 50 pln za jeden ,a  drugi chyba tyle samo - różnią się kolorami ( zielony i fioletowy ) , sam wymienisz
Mi waliło błędy i wyłączało tempomat
Kup nowe nie używki !!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2016, 15:17 przez Mirek73.)

Odpowiedz
pagio1
Zarejestrowani

Długo szukałem tego czujnika sprzęgła z potencjometrem, na allegro są same używki (niepewne) nowych brak. Sklepy odsyłały mnie do serwisu (nie dostępne). Czy zostaje mi tylko serwis? Ci to chyba mnie skasują. Zna może ktoś cenę w ASO?

Odpowiedz
scrabi
Zarejestrowani

ten od hamulca w ASO koszt niecałe 100zł , myślę że ten od sprzęgła podobnie.

 Zawsze do przodu, nigdy do tyłu. Biggrin 
Dostępne Ramki, wlepy i kubki z VI Zlotu, ........Oraz inne Gadżety....
Odpowiedz
pagio1
Zarejestrowani

Panowie, żadnego potencjometru przy pedale jeszcze nie wymieniłem, może i dobrze. Wymieniłem za to czujnik światła wstecznego przy skrzyni bo nie świecił wsteczny. Po wymianie czujnika przestał wyświetlać się serwis i napis "handbremse fehlfunktion" . Przed wymianą czujnika nie mogłem odpalić silnika przy wciśniętym pedale hamulca, wyskakiwał komunikat "włącz bieg neutralny" chociaż był na luzie. Teraz mogę odpalić naciskając hamulec. Jedna funkcja tylko nie działa a mianowicie po dodaniu gazu na luzie nie spuszcza się hamulec elektryczny a wcześniej działał. Co Wy na to, hamulec elektryczny uzależniony jest od czujnika światła wstecznego?

Odpowiedz
niuniek24w
Zarejestrowani

Hamulec parkingowy do czujnika wstecznego nie ma nic. Natomiast bardzo dużo ma ten czujnik przy pedale sprzęgła.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2017, 17:55 przez niuniek24w.)

Naprawa modułów UPC SCENIC II MEGANE II.
Kodowanie kart i kluczyków Renault, Diagnostyka CLIP, Konfiguracja sterowników,Crash Data AirBag.
Odpowiedz
pagio1
Zarejestrowani

Powracam do tematu wymiany czujnika z potencjometrem. Dzwoniłem do ASO o cenę i dostępność. Cena 301 zł i czas zamówienia do 2 dni roboczych (brak na sklepie auto za stare). Wie ktoś gdzie mogę dostać taniej nowy?

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
(06-12-2017, 14:09)pagio1 napisał(a): Wie ktoś gdzie mogę dostać taniej nowy
sprawdz http://quippo.pl/

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości