Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

SCENIC II PH II Kabel AUX nie działa


promyk5
Zarejestrowani

op Witam wszystkich.

Postanowiłem podłączyć do radia kabel AUX.
Kupiłem odpowiedni, zrobiłem sobie przejście koło kieszeni radia i... kicha. Radio nie wykrywa AUX.
Nie wiem jakie ma radio (Tuner list czy inne) - nie mam pojęcia jak to sprawdzić, a szukałem na forum długo. Scenic z 2005 roku po facelifitngu.
Kabel sprawny, sprawdzałem testerem :|
gdzieś widziałem w necie, że trzeba dłużej przytrzymać nutkę lub SRC,  lub MODE. Próbowałem i .. nic.
Oczywiście telefon z wyjściem słuchawkowym jest sprawny.


Jakieś pomysły??
Poniżej fota:
   

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Facelift dopiero byl robiony w 2006 roku i to w drugiej jego polowie. W 2005 byly przedliftowe wszystkie. Chociaz patrzac po zdjeciu masz radio UpdateList i powinna funkcja AUX dzialac. Cos tam jest przekombinowane.

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(31-07-2016, 12:45)promyk5 napisał(a): Radio nie wykrywa AUX.
A czy w UpdateList, w menu radia, została włączona obsługa wejścia AUX? Jeśli jest ono wyłączone programowo - nie jest obsługiwane i nie da się go wybtać (nie ma na liście dostępnych źródel, są tylko FM i CD).
Było obszernie na forum jakiś rok temu - wystarczy poszukać.
Trzeba uruchomić ExpertMode, wejść w liste dostępnych źródeł, wybrać AUX i zmienić jego stan na ON

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2016, 13:10 przez ko-ma.)

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Chyba ze jest to TunerList.. ze zmienionym panelem od UpdateList...

Odpowiedz
promyk5
Zarejestrowani

op Jat to sprawdzić czy Update czy Tuner list? Pewnie gdzieś jest na forum, ale szukanie idzie mi kiepsko.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Na radiu masz napisane Biggrin na panelu.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
mario3
Zarejestrowani

mam Tuner list z tego co wiem to licznik cza zmienic pod radio z aux ,bo chcialem od Przema kupic kiedys  Naughty

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2016, 17:07 przez mario3.)

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

No ktos juz to rozpracowal tutaj ze nietrzeba wymieniac licznika, tylko dwa kable we wtyczce zamienic i bedzie dzialac normalnie.

Odpowiedz
promyk5
Zarejestrowani

op
(31-07-2016, 14:57)Oktawiusz napisał(a): Na radiu masz napisane Biggrin na panelu.

Czy jest na tym forum nagroda dla najbardziej nieogarniętego usera?? Clapping
Faktycznie - aż poszedłem sprawdzić....
Radio 3x wyciągałem..

Tak to UpdateList

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Więc musi obsługiwać AUX. Wejdź w tryb expert (przytrzymujesz przycisk z nutką chyba jak pamiętam) i przestaw AUX na "on" tak jak przedmówcy sugerowali

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
[-] 2 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi Oktawiusz za ten post post:
  • Adrian19820, krosser




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości