Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

1.9 dCi dymi


Wojtgda
Zarejestrowani

I o to wlasnie mi tomspeed chodzilo...
A2-er11 skad wtryskiwacz mialby sie laczyc bezprzewodowo... Przeciez nie ma ma modulu wifi ani bluetooth... Takie rozwiazanie to bylby przerost tresci nad forma i skomplikowanie sobie zycia...

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Technologie RFID mialem na mysli... bo to najprostsze jest, ale jak mowilem wczesniej moze to moja fantastyka ;) Natomiast po przewodach cyfrowo juz moze byc sygnal i jest ten sygnal odbierany przez komputer z parametrami pracy poszczegolnego wtrysku. Zwrotnie komputer juz tylko koryguje odpowiednio czasem wtrysku itd poprzez zwykle podawanie pradu na otwarcie elektrozaworu itd. Tu wystarcza dwa przewody. Jeden z pradem do wtryskiwacza, drugi do kompa z sygnalem cyfrowym o pracy wtrysku, a zeby dzialalo masa z silnika brana i tyle.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Kod wtryskiwacza nie służy do tego żeby komputer wiedział którym na sterować. Kod wtryskiwacza mówi komputerowi o jego charakterystyce. Po regeneracji powinniśmy dostać wtryskiwacz wraz z wygenerowanym przez maszynę nowym kodem.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Tam nie ma żadnych cudeniek rodem z techniki cyfrowej, dwa przewody i otwórz-zamknij.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Swoją drogą przełożyłem do swojego scenika cały przetestowany silnik wraz z wtryskami które na nim były. W poprzednim aucie śmigał idealnie. Problem był taki że trochę kopcił i miał problemy z odpalaniem. Lekko bujał się też na wolnych obrotach.
Wpisałem mu numery wtrysków odpaliłem, zgasiłem, odpaliłem i od 5kkm pali na dotyk Biggrin

(25-09-2016, 18:25)ko-ma napisał(a): Tam nie ma żadnych cudeniek rodem z techniki cyfrowej, dwa przewody i otwórz-zamknij.
Dokładnie. Natomiast kod wtryskiwacza mówi o tym jakie impulsy mu dawać żeby optymalnie pracował.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2016, 18:26 przez Oktawiusz.)

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Ok... to w takim razie powiedzcie skad komputer wie jakie korekty robic, ktore to sie zmieniaja tez w zaleznosci od zuzycia wtryskiwacza, w zalozeniu ze komputer nie ma komunikacji z wtryskiwaczem? Clipa uzywaliscie, wiec wiecie ze mozna te parametry odczytac. Wiec?
Obecnie wtryskiwacze to juz nie jest tylko mechanika czysta jak to bywalo wczesniej.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Według mojej wiedzy (potwierdzonej szybkim telefonem do forumowego kolegi Zavadz) to nie wtryskiwacz sprawdza korektę. Budowa wtryskiwacza Common Rail ma dopływ paliwa oraz powrót naddatku. To czujnik w pompie mówi o tym jaka korekcja jest na każdym z wtryskiwaczy.

Załączone pliki

Miniatury
   

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
sturfan
Zarejestrowani

Czyli korekty są ustalane na podstawie spadku ciśnienia w rampie? W takim razie bardziej logicznym rozwiązaniem był by pomiar tego spadku przez czujnik ciśnienia na rampie?

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Może i tak jest. Tak czy tak na pewno nie robi tego żadna elektronika we wtryskiwaczu.

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Może to rozwiąże trochę pogląd jak działają kody i wtryskiwacze (z netu):
"Wszystkie wtryskiwacze Common Rail są wyposażone w kod indywidualnej charakterystyki wtryskiwacza C2i (Individual Injector Characterisation code C2i) lub, w przypadku układów najnowszej generacji, w udoskonalony kod indywidualnej charakterystyki wtryskiwacza C3i (Improved Individual Injector Characterisation code C3i). W przypadku C2i jest to szesnastocyfrowy, heksadecymalny kod, natomiast w przypadku C3i jest on dwudziestocyfrowy, alfanumeryczny. Kod ten odnosi się do cech charakterystycznych każdego wtryskiwacza, jak wartości przepływu, czasy reakcji oraz wydajność przy rożnych ciśnieniach.
Oznaczenie wtryskiwacza stworzono po to, by umożliwić precyzyjne zarządzanie paliwem wtryskiwanym do każdego z cylindrów, oraz uzyskiwanie optymalnej wydajności pracy silnika oraz kalibrację jego układu sterowania (ECU) za pomocą układu wtryskowego. Cechy wtryskiwacza są kodowane na etapie produkcji, a następnie dołączane do wtryskiwacza. Podczas montowania ich w pojeździe kody te programuje się w układzie sterowania pracą silnika (ECU).

Dlaczego wprowadzenie kodów było konieczne?
Wyprodukowanie identycznych wtryskiwaczy jest niestety niemożliwe, nawet w najwyższej klasy zakładzie produkcyjnym. Ze względu na to, że wtryskiwacze Common Rail działają przy bardzo wysokich ciśnieniach, najdrobniejsze różnice pomiędzy nimi mogą spowodować różnicę w ilości dostarczanego przez nie paliwa. Powoduje to obniżenie wydajności pracy silnika, co może wiązać się ze zmniejszeniem jego mocy oraz zwiększeniem emitowanego hałasu oraz dymienia.

Ilość paliwa dostarczana przez wtryskiwacz jest proporcjonalna do czasu wtryskiwania (impulsu) oraz ciśnienia szyny. W związku z tym istnieje możliwość wyrównania różnic produkcyjnych poprzez zarządzanie czasem impulsu dla danego wtryskiwacza.
Kody charakterystyki firmy Delphi są generowane poprzez pomiar wskaźnika przepływu każdego wtryskiwacza przy czterech rożnych wartościach ciśnienia (200, 800, 1200 i 1600 barów). Następnie, pomiary te są porównywane z docelową (średnią) wydajnością pracy wtryskiwacza w celu oszacowania wartości regulacji czasu impulsu, która pozwala osiągnąć odpowiednią dawkę paliwa. Regulacja ta jest kodowana za pomocą 16- lub 20-cyfrowego kodu C2i lub C3i.

Każdy wtryskiwacz Common Rail firmy Delphi, bez względu na to, czy jest on nowy, czy regenerowany, powinien mieć etykietę zkodem charakterystyki. Podczas instalacji wtryskiwacza w pojeździe za pomocą tego kodu należy przeprogramować układ sterowania pracą silnika (ECU). Pozwoli to na regulację czasów impulsów oraz utrzymanie odpowiednich dawek paliwa.
Niewykonanie tych czynności sprawi, że układ sterowania pracą silnika będzie działał w oparciu o poprzednią charakterystykę wtryskiwaczy, co spowoduje zmniejszenie mocy silnika oraz zwiększenie dymienia i hałaśliwości."

To dlatego Oktawiusz Twój silnik zaczął prawidłowo pracować.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2016, 11:17 przez Lepus.)

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości