Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

1.9 dCi dymi


Oktawiusz
Zarejestrowani

O tym pisałem tylko krócej Biggrin

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
dawid6631
Zarejestrowani

kolego sprawdz sobie turbo ja miałem podobny objaw  turbo tak mi sie rozsypało ze omało wirnika mi nie ukreciło i tyrbo do wymiany miałem sprawdz sobie turbine cy ni puscza juz oleju

Odpowiedz
sturfan
Zarejestrowani

Czyli wtryskiwacz po regeneracji powinien mieć nowy kod. To jedno już wiem, nie wiem natomiast w jaki dokładnie sposób komputer wprowadza korekty dla poszczególnych wtrysków. Skąd wie, ile rzeczywiście paliwa podaje wtryskiwacz, który powiedzmy się zużył i nie trzyma wartości fabrycznych. Nie wiem też w jaki sposób komputer w ogóle dozuje paliwo, skoro w 1.9 dci nie ma sondy lambda. Tylko na podstawie MAP lub/i MAF? Bo jeśli tak, to każda nieszczelność prowadzi do błędnych proporcji paliwo/powietrze. Sporo się naszukałem i niestety nigdzie nie mogę znaleźć tego "algorytmu".

Odpowiedz
grzes1608
Zarejestrowani

Korekty są ustalane na podstawie prędkości (chwilowej) koła zamachowego - chwilowej dla pracy każdego wtryskiwacza. Mówiąc o korekcie wtryskiwacza mówimy o korekcie całego układu w którym spalana jest mieszanka. Może się zdarzyć, że wtrysk będzie w 100% sprawny a korekta będzie 2. Przyczyną będzie niska kompresja lub wypalone zawory.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2016, 17:16 przez grzes1608.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości