Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

OGÓLNE Jakie opony letnie do Scenica polecacie? Temat ogólny


Maniek7
Zarejestrowani

(25-05-2014, 21:27)Espera napisał(a): Corka miala nowe Debice zimowe. Po sezonie lozyska kol do wymiany.

A felgi proste miała, bo z tego co słyszałem to głównie od tego idą łożyska...

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

Na Achilles ach ja jeżdżę nawet niekiedy bardzo szybko miał też okazję jeździć Mojzesz i Mrenias za kółkiem oraz kermitzaba lecz z boku może oni napiszą co o niej myślą. Ja sobie chwale jak na opony w tych pieniądzach! !!!!

tapatalk

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
kotleto
Zarejestrowani

Online
Ja mam debice passio w służbowej corsie i jak deszcz pada to sam się boję Sad

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
Ale passio i presto to dwie różne opony.....ja bym dębic nie kupil


wysłano z telefonu LG L9 II

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

trzeba mieć wyobraźnie i dostosować prędkość ktoś się wypi**** bo za szybko w zakret wejdzie i już powie że złe opony, zły samochód. Ludzie proszę realnie podejść do rzeczy, można kupić opony i za tys/szt a ja udowodnię że słabo się utrzyma bo nie dostosuję prędkości i wylecę z zakretu na deszczu. Przepisowo jadąc na suchej nawierzchni, komuś się coś stało na jakiś oponach? Na mokrej czy marznącej zawsze prędkość musi być dostosowana

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Mati za ten post post:
  • Pikkolo
PRZEMO
Administratorzy

Niekiedy nawet dobór opon powinien być do auta - np u mojego Taty w Kangoo Continentale czyli dobra półka a jeździć się nie da. Sad

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
sunglow
Zarejestrowani

Ja kupiłem Goodyeary na zimę i auto hałasowało wewnątrz jak traktor, od razu sprzedałem dalej bo nie dało rady wytrzymać. Teraz kupiłem Micheliny i mogę polecić z ręką na sercu. Jeżeli szukasz gdzie kupić http://www.motointegrator.pl/s/lp-opony/

Odpowiedz
Espera
(25-05-2014, 21:57)Maniek7 napisał(a):
(25-05-2014, 21:27)Espera napisał(a): Corka miala nowe Debice zimowe. Po sezonie lozyska kol do wymiany.

A felgi proste miała, bo z tego co słyszałem to głównie od tego idą łożyska...


Wszystko bylo OK. To oponki

Odpowiedz
Maniek7
Zarejestrowani

A na przykład te: http://allegro.pl/4x205-55r16-uniroyal-r...47826.html

(25-05-2014, 22:56)PRZEMO napisał(a): Niekiedy nawet dobór opon powinien być do auta - np u mojego Taty w Kangoo Continentale czyli dobra półka a jeździć się nie da. Sad

To skąd wiedzieć które opony będą dobre do mojego auta???

(25-05-2014, 22:50)Mati napisał(a): trzeba mieć wyobraźnie i dostosować prędkość ktoś się wypi**** bo za szybko w zakret wejdzie i już powie że złe opony, zły samochód. Ludzie proszę realnie podejść do rzeczy, można kupić opony i za tys/szt a ja udowodnię że słabo się utrzyma bo nie dostosuję prędkości i wylecę z zakretu na deszczu. Przepisowo jadąc na suchej nawierzchni, komuś się coś stało na jakiś oponach? Na mokrej czy marznącej zawsze prędkość musi być dostosowana

Dokładnie masz rację nawet najlepsza opona nie uratuje Cię przed poślizgiem,a nie kiedy życia jeżeli nie potrafisz dostosować jazdy do warunków.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2014, 18:40 przez Maniek7.)

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

Najnowszy model Uniroyala i wg testów bardzo dobry i dużo lepszy od Dębicy
Co do dostosowania prędkości to tak ale gdyby wszystkie opony były takie same to po co wymyślać nowe? Jedna opona pozwoli Ci na więcej a inna nie. Inna rzecz też jak opona zachowa się już w poślizgu. Mati sory ale nie wmówisz mi że ta Dębica jest tak samo dobra jak ten Uniroyal

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

3 gości