Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Czy takie zachowanie ma negatywne skutki?


stasic
Zarejestrowani

(22-08-2016, 11:16)Mati napisał(a):
(22-08-2016, 10:50)stasic napisał(a): Prz agresywnej jeździe przy zmianie biegów w górę nie używałem sprzęgła
(22-08-2016, 10:50)stasic napisał(a): W skrzyni synchronizowanej, np. w samochodzie osobowym mamy kłopot z głowy, gdyż synchronizatory dbają, aby zazębiane elementy skrzyni miały możliwie podobną (lub wręcz identyczną) prędkość obrotową. S
hmm nie używasz sprzęgła? co to za brednie?

Oj tam brednie od razu, po prostu nie musisz znać sie na wszystkim ;) Odjecie gazu powoduje spadek obrotów, które i tak mają spaść dla biegu wyższego - zaznaczam przy agresywnej jeździe.  Gdybym wtedy jeszcze bawił się sprzęgłem to mógł bym usłyszeć stuk, trzasniecie bo obroty wtedy najczęściej spadają zbyt nisko. Wielu motocyklistów  mówi że przy agresywnej jezdzie biegi bez sprzęgła wchodzą lepiej niż z.
W Scenicu też sprzęgła nie tykam - automat :P
A gdybym powiedział Ci że w zakrętach skręcam kierownicą w prawo, przesuwam ciało na lewą stronę moto i motocykl skreca w lewo to uwierzyłbyś ;)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2016, 13:24 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(22-08-2016, 13:24)stasic napisał(a): A gdybym powiedział Ci że w zakrętach skręcam kierownicą w prawo, przesuwam ciało na lewą stronę moto i motocykl skreca w lewo to uwierzyłbyś ;)
Wystarczy mały test na rowerze, żeby to sprawdzić.

Odpowiedz
stasic
Zarejestrowani

Na rowerze mi nie wychodzi jakoś ;) a jak miałem CBR to zamykałem oponę i jak inni motocykliści na nią patrzyli to byłem dumny :P ale off topic się zrobił - zaraz będzie ostrzeżenie admina  Madanimated  Naughty

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2016, 13:40 przez stasic.)

[Obrazek: 9j3hk]SCII PHII 1.6 16V ASB DP0 + LPG
SCI PH II Privilege 1.6 16V ASB DP0 + LPG
Odpowiedz
Asia
Kobiety

pytanie wątku dotyczyło scenica, nie w automacie i nie motoru czy roweru. Proszę trzymać się konkretnego założenia wątku.

Odpowiedz
sportway
Zbanowani

(22-08-2016, 08:42)ko-ma napisał(a): Jeździłem kilkoma "benzynami" w ciągu ostatnich lat - i jedynym samochodem, który się tak zachowywał - był Peugeot 406 - i był to objaw awarii, a nie normalne zachowanie (uszkodzenie dotyczyło nastawnika biegu jałowego czyli tzw "silniczka krokowego" - po wymianie na nowy objaw ustąpił).
Normalnie, będę zmieniać bviegi "ślamazarnie" - silnik schodzi praktycznie do obrotów biegu jałowego. Bo co miało by go utrzymywać na obrotach? Nie ma takiego układu.
To masz w każdej prawidłowo działającej benzynce, która ma przynajmniej ABS. Silnik krokowy podnosi obroty dostając sygnał z ECU, który "wie" że koła jeszcze się kręcą (powiedzmy powyżej 5 czy tam 10km/h). Silnik musi mieć wystarczającą moc na zasilenie wspomagania, hamulców, kierownicy, klimatyzacji itd. Przy okazji ułatwia to płynną zmianę biegów. Punto bez ABS i wspomagania już takiego "bajeru" nie posiada, bo nie ma potrzeby.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2016, 13:57 przez sportway.)

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

No nie wiem. Ja mam Pb i po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają poniżej 1k.

Odpowiedz
sportway
Zbanowani

Właśnie poobserwowałem francuzy i tutaj wyjątek. U mnie trzyma wyższe na włączonej klimie. Na pewno występuje to w Mondeo I, II, III, Mazda 626, 6 , Vectra.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(24-08-2016, 07:33)sportway napisał(a): U mnie trzyma wyższe na włączonej klimie
jest większe obciążenie i może dlatego podwyższa obroty

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
lolo001
Zarejestrowani

(24-08-2016, 07:33)sportway napisał(a): Właśnie poobserwowałem francuzy i tutaj wyjątek. U mnie trzyma wyższe na włączonej klimie.
To prawda, myślałem z początku że przepustnica zabrudzona i stąd wyższe obroty

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

(23-08-2016, 13:57)sportway napisał(a): To masz w każdej prawidłowo działającej benzynce
To chyba mam "nieprawidłowo działające" Volvo v-40 (z ABS, 5 poduszek, wspomaganie, klimatyzacja itd) : w czasie jazdy obroty na biegu jałowym spadają do 750...
140-konny silnik nie musi mieć sztucznie podnoszonych obrotów, żeby wydolić z napędem osprzętu. Jeśli nawet podwyższy sobie obroty - to prawie niezauważalnie, maks. 100 obr/min.
Przypadek Peugeota opisałem, bo tam zjawisko podbijania obrotów występowało - i było objawem ewidentnej usterki.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-08-2016, 08:01 przez ko-ma.)

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości