Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

DPF/FAP


siwusek216
Zarejestrowani

Najlepiej jak byś miał więcej paliwa niż rezerwa.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi siwusek216 za ten post post:
  • PRZEMO
twilk7
Zarejestrowani

(22-08-2016, 10:19)A2-eR11 napisał(a): Na pewno musisz pamietac o obowiazku wymiany oleju silnikowego z filtrem zaraz po wypaleniu. Inaczej grozi to zatarciem się silnika. Przy takim wypaleniu duzo paliwa dostaje sie do oleju wlasnie i tego masz za duzo i jest mocno rozcienczony.

Jak to jest możliwe?
Pytam, ponieważ byłem przy wypalania filtra w Lexusie w serwisie autoryzowanym w Krakowie, gdzie brat jest mechanikiem, i na ktoś tam oleju nie wymieniał, jego stan się nie zmienił, gęstość również pozostała bez zmian.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

dawkowanie paliwa jest tak duze wtedy, ze dostaje sie do oleju. Nie spalony ON ma sie dostawac do FAP aby tam sie spalił. Niestety duza czesc przedostaje sie po cylindrach do oleju. Serwis renault rowniez po takim wypaleniu wymieni olej z filtrem. Tak maja zapisane procedury w instrukcjach od renault.

W lexusie moze jest dodatkowy wtryskiwacz na fap i dlatego nie trzeba zmieniac oleju, w renault niestety tego nie ma.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2016, 10:51 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

op Paliwa jest na Full. Niestety mam trawę na podwórku ale coś wymyślę. Czy po takim zabiegu wypali wszstko czy zostaje jeszcze bo słyszałem że nie raz w serwisie po 3 razy muszą wypalac.

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

wymiana oleju przy wypalaniu FAP w trybie serwisowym jest obowiązkowe

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

op Dokładniej tak mi też powiedzieli ze wymiana oleju obowiązkowa inaczej nie wypalą.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(22-08-2016, 10:50)A2-eR11 napisał(a): W lexusie moze jest dodatkowy wtryskiwacz na fap i dlatego nie trzeba zmieniac oleju, w renault niestety tego nie ma.
Ponoć jest, ale nie w 1.9 F9Q, tylko w 1.5 K9K.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Byc moze, ale z tego co mi wiadomo (nie upieram sie, bo moze mam za malo informacji - po to jest forum ale wymieniac informacje) w Renault w zadnym dCi nie ma dodatkowego wtrysku paliwa do FAP. Mam na mysli linie SCII - przy SCIII nie wiem.

W 1.9 F9Q nie ma na 100%.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(22-08-2016, 11:30)A2-eR11 napisał(a): w Renault w zadnym dCi nie ma dodatkowego wtrysku paliwa do FAP.
bazowałem na tym, co ktoś wrzucił niedawno na forum odnośnie silników 1.5 dCi

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Z tego, co wiem, FAP mają stosunkowo nowe wersje 90 oraz 110 KM - i mają one system piątego wtryskiwacza obsługującego filtr

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości