Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

DPF/FAP


funkoval
Specjalisci

(22-08-2016, 22:19)KamilCK napisał(a): Tak lepiej widząc co ludzie robia.  A poza tym to samochody to ułamek tego procederu.

Jakiego procederu?

Nie, samochody elektryczne to emisja ukryta, przecież jakoś trzeba tę energię wytworzyć. Tak jak i struć środowisko przy produkcji baterii/akumulatorów.

Zasady gry zmienią się, gdy będzie można uzyskać energię elektryczną w czysty sposób, np. z zimnej fuzji, a auta będą wyposażone w superpojemne baterie lub generatory energii takie jak ogniwa paliwowe.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

(22-08-2016, 22:19)KamilCK napisał(a): Tak lepiej widząc co ludzie robia.  A poza tym to samochody to ułamek tego procederu.
Chore zadam pytanie ale muszę.
"Czy samochody elektryczne samo ekologiczne? "

Dokladnie - samochody to ulamek, wieksze zanieczyszczenia daja elektrownie, samoloty, statki.... To ze spaliny sa gdzies dalej nie znaczy ze ich nie ma, ale to tam jest najwieksze zanieczyszczenie. 
Samochody elektryczne nie sa ekologiczne, wyprodukowanie pradu daje bardzo duzo efektów ubocznych, jakikolwiek sposob by to nie byl, nawet ze słonca... Elektronika cala na baterie sloneczne i td, wszystko zanieczyszcza bardzo, wiec to tylko jest przenoszenie zanieczyszczen. Przenoszenie zanieczyszczen w najbardziej biedne regiony swiata. Temat rzeka. 
Ale OT nam sie zrobil tylko.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(22-08-2016, 22:28)A2-eR11 napisał(a):
(22-08-2016, 22:19)KamilCK napisał(a): Tak lepiej widząc co ludzie robia.  A poza tym to samochody to ułamek tego procederu.
Chore zadam pytanie ale muszę.
"Czy samochody elektryczne samo ekologiczne? "

Dokladnie - samochody to ulamek, wieksze zanieczyszczenia daja elektrownie, samoloty, statki....

W Europie? Tylko samoloty. Przecież zakłady produkcyjne podpadają pod ograniczenia emisji, w tym protokół z Kioto czy jak to się zwie.

Nie mieszajcie EU z całym światem.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

(22-08-2016, 22:09)funkoval napisał(a):
(22-08-2016, 22:00)A2-eR11 napisał(a): Grupa VW juz planuje wprowadzic do benzyny FAP/DPF - teraz tylko czekać az inni producencie pojda ich sladem. Oby nie.

Lepiej, żeby toksyczne i rakotwórcze substancje ze spalania benzyny wtryskiwanej bezpośrednio do cylindra latały sobie swobodnie po naszym świecie?

Odnosząc sie do tego co napisałeś, odnosiłem się do całego świata, nie tylko do EU.

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(22-08-2016, 22:19)KamilCK napisał(a): A jeszcze dodam myślisz że FAP uchroni nas od raka? ????
To powiem tak że moich 6 wujkow(braci mojej mamy) zmarlo na raka i to myślisz że z powodu tego że samochody nie mialy DPF to jesteś w grubym błędzie. Dla tego też mojego zdania nie zmienię i pisanie że to pomoże w zwalczaniu raka aż mnie gotuje w sirodku pisząc takie banialuki.
98% ludzi umierający na raka miała takie geny

Wiesz co, spuść trochę pary i zastanów się nad tym co piszesz. Twierdzisz, że obecność substancji rakotwórczych we wdychanym powietrzu nie rzutuje na częstotliwość zachorowań na np. raka płuc? Hurrrra, znieść zakaz palenia w pomieszczeniach publicznych. Może nie stosujmy też kremów z filtrami SPF, bo przecież ochrona przed słońcem nie powstrzyma czerniaka.
Twierdzisz, że wszyscy umierający na raka umierają na tę samą chorobę, tzn. raka trzustki, płuc, piersi, prostaty, nowotwory złośliwe skóry czy mózgu? A wiesz, ile jest odmian nowotworów piersi? Ja nie, ale jest to jeden z tych złośliwych sk...synów, które nie dają się całkiem wyleczyć, tzn. 5 lat bez nawrotu choroby nie daje żadnej, absolutnie żadnej gwarancji, że nie wróci ona w 7, 10 czy 17 roku od zakończenia leczenia.

Co do etiologii chorób nowotworowych to dorzucę jeszcze kamyczek z mojego własnego doświadczenia: po badaniu profilu genetycznego bliskiej mi osoby w poradni genetycznej Centrum Onkologii na ul. Roentgena w stolicy naszego wspaniałego kraju stwierdzono, że biorąc pod uwagę historię nowotworów w rodzinie tej osoby nie ma praktycznie możliwości, żeby nie miała ona predyspozycji genetycznych do nowotworów, ale obecne metody badawcze nie są w stanie tego wyłapać. Zatem tak, montowanie filtrów, wprowadzanie zakazu palenia tytoniu czy eliminowanie azbestu z licznych produktów nie sprawi, że ktoś nie zachoruje na raka skóry, mózgu czy piersi. Ale jeśli zmniejszy ilość chorób płuc i dróg oddechowych, w tym astmy czy POOChP, to warto je stosować.

Odpowiedz
[-] 3 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • diablo79, michaldck, Oktawiusz
diablo79
Zarejestrowani

Wracając do tematu u mnie jest 5 wtrysk, który wypala filtr

diagnostyka Clip

Na obecną chwile ma 6 gramów osadu

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2016, 22:20 przez diablo79.)

Espace 2.0 dCi 147 kw
Diagnostyka CLIP + programowanie kart 506-526-200
Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

op Przy 6g po co wypalać dopiero przy 39g pojawia się kontrolka. Przy tak małym zawaleniu on sam sobie poradzi jak będzie potrzeba. Ja już mam 75g sadzy tak więc najwyższa pora na wypalanie

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi KamilCK za ten post post:
  • PRZEMO
diablo79
Zarejestrowani

Ja nawet nie chciałem wypalać bo niżej nie zejde
Pisałem czysto informacyjnie

diagnostyka Clip

Espace 2.0 dCi 147 kw
Diagnostyka CLIP + programowanie kart 506-526-200
Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

A jaki sens i niby jak chroni nasze płuca ten filtr skoro potem i tak cały ten syf "wyrzyga" przy wypalenie?
Kiedyś oglądałem na YT o różnego rodzaju filtrach i suchych i mokrych, według mnie to taka pozorna ekologia. Tu mało emisji, a jak przyjdzie do wypalania to i tak nadrobi.. A potem jeszcze dodatkowa kasa dla koncernów bo przecież jak się zapcha to albo auto na zło, albo nowy filtr. No chyba, że tafi do Europy wschodniej, to wytną filtr i jeździ dalej.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi Fyox za ten post post:
  • PRZEMO
funkoval
Specjalisci

(25-08-2016, 05:56)Fyox napisał(a): A jaki sens i niby jak chroni nasze płuca ten filtr skoro potem i tak cały ten syf "wyrzyga" przy wypalenie?
Sporo zależy od warunków spalania, takich jak ilość tlenu, temperatura itp., które w warunkach wypalania zmieniają się w stosunku do tych 'zwykłych drogowych'.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości