Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

kontrola trakcji


filozof
Zarejestrowani

(11-01-2017, 14:55)bodo napisał(a): Czyli mój Scenic I PH II z 2001r  ma i to i to ?
Chcesz sprawdzić, czy masz to znajdź szeroką drogę, o bardzo małym natężeniu ruchu, najlepiej oblodzoną i spróbuj - przy niedużej prędkości, np 30km/h - szarpnąć kierownicą lewo-prawo bez ujmowania gazu. ESP zdławi Ci silnik, ale nie tak, że się zakrztusi, czy będzie bliski zgaśnięcia. Jednocześnie możesz usłyszeć dźwięk, jakby działał ABS, czyli przyblokowywanie hamulców. Żebyś się tylko nie przestraszył i w porę odbił kierownicą, bo system będzie chciał ustawić samochód w kierunku nastawionym kierownicą, a nie koniecznie tam gdzie chciałbyś jechać.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Najlepiej to sprawdzac na jakims duzym pustym parkingu zasnieżonym, a nie na drodze, zawsze to bezpieczniej na takie zabawy Biggrin

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi A2-eR11 za ten post post:
  • filozof
mojzesz92
Moderatorzy

też tak myślę. Ja w swoim robiłem tak że mając włączone ESP dawałem łape przy ok 60-70kmh (plac na to pozwalał) i jak już ładnie złapał "boka" to odpuszczałem ręczny i wtedy esp fajnie pomagał to wyprowadzić

Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

op Na to wygląda że ESP też jest . Dzisiaj była okazja sprawdzić . Na drodze było bardzo ślisko więc zrobiłem tak jak mówiliście . Jadąc stałą prędkością szarpnąłem kierownicą lewo/ prawo . Silnik natychmiast został zdławiony i samochód zaczął sam hamować .

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi bodo za ten post post:
  • filozof
leon.anonim77
Zarejestrowani

Włącznik STOPU nad pedałem hamulca kończy się, wymiana na nowy załatwia sprawę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Włącznik STOPU nad pedałem hamulca!!!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Włącznik STOPU nad pedałem hamulca!!!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2018, 21:35 przez leon.anonim77.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości