Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Kontrolka ładowania po 10km jazdy


bartas
Zarejestrowani

Miałem podobne objawy jakiś czas temu skończyło się na wymianie regulatora alternatora. Podjedz na Ściegiennego do elektryka niech pomierzy po swojemu.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

(18-08-2016, 08:33)michumal napisał(a): Coś z kablami od alternatora, ewentualnie masy do sprawdzenia (aku-karoseria-silnik), lub podobnie jak u kolegi, kończą się szczotki/pierścienie, mierzyłeś gdy był komunikat, czy gdy go już nie było?

Sliver001, alternator masz z przodu, prawie na wierzchu, o jakich problemach z wyjęciem piszesz? W Fiacie Brava trzeba było odkręcać całe zawieszenie z silnikiem i podnosić karoserię, żeby wyjąć alternator, trwało to 3 godziny...
Wyjecie alternatora w Scenicu to porażka. Cały przód do rozebrania.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2016, 22:53 przez bartas.)

Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

Ok dzięki podjadę ttam gdzie mówisz

Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

Sprawdz jeszcze w jakiej komdycji masz akumulator. Czesto przyczyna tego co opisujesz jest wykonczony akumulator poniewaz alternator nie ma gdzie oddac nadmiaru energii. 
Sprawdz w ten sposob podlacz miernik i powlaczaj klime swaitla dlugie dmuchawe na maxa i zobacz jak wtedy zachowuje sie napiecie na aku.

Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

Akurat akumulator jest nowy 2 tyg ma dopiero

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

a jaka jest data produkcji tego akumulatora? Bo to ze dwa tyg temu wstawiony to nic nie znaczy jeszcze...

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Tak mi przyszło do głowy, jak masz miernik, to się wepnij gdzieś w środku w instalację, np gniazdko zapalniczki i przejedź te 10 km z włączonym miernikiem i zobacz co się dzieje z napięciem, jak się będziesz zbliżał do tych 10 km, może jednak są jakieś skoki napięcia i dlatego komp wywala błąd.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

Akumulator ma 4 miesiące od daty produkcji tak więc jest świeży. Miernik mam jaki tylko chcesz kilka rodzaj.
Ps . Tylko u mnie nie ma reguły kiedy kontrolka się zapala różnie to bywa dziś np. Wcale się nie zawiesiła.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-08-2016, 21:09 przez KamilCK.)

Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

A u mnie wygląda to tak że po podłączeniu do Clip-a pokazuje dwa błędy jednego nie da się usunąć jest to 
W informacji pipisze 
"Niezgodność" 
Drugi który wyświetla komunikat na desce.
CO; obwód przerwany 
CO; zwarcie z masą

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Ja obstawiam koniec szczotek w alternatorze. Nie wiem jak jest w sceniku, ale w znakomitej większości aut szczotki są razem z regulatorem napięcia. Np w moim starym passacie to się wymieniało bez zdejmowania alternatora. W drodze to robiłem, 30 min roboty było.

ps gdzieś tutaj wyczytałem, że bywają alternatory z regulacją napięcia ładowania przez komp, to możliwe? Tak pytam, bo mam u siebie trochę za małe napięcie ładowania.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2016, 07:00 przez Lepus.)

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

A u mnie napięcie jest książkowe 14.19V i wczoraj miałem podpietego Clipa i wyswietlil się błąd ładowania i na Clipie pokazał błąd 
Przerwanie obwodu 
Zwarcie z masą

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

2 gości