Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Kontrolka ładowania po 10km jazdy


Mati
Zarejestrowani

i właśnie tego szukaj i poprawiaj punkty masowe Biggrin może się coś gdzieś obluzowało

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Pisałem już - sprawdź kondycję najcieńszego przewodu dochodzącego do alternatora.
A na pewno u Ciebie jest.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

Poszukam dziś może znajdę coś co jest przyczyną polega problemu

Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

Witam mam pytanie czy ktoś regenerował sobie sam alternator? Czy dużo pracy jest przy tym? Czy w domu zrobię to sam?

Diagnostyka Clip - uczę się Biggrin
Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

Z wyjęciem będziesz miał baaaardzooo dużo pracy. Pytanie czy masz zwykły alternator czy chłodzony cieczą ?

Na fotce demontaż alternatora w moim SC.


Załączone pliki

Miniatury
   

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2016, 10:17 przez bartas.)

Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

O masakra nie spodziewał bym się ale zobaczymy czy lepiej samemu czy oddać. 
Ile zapłaciłeś ?

Diagnostyka Clip - uczę się Biggrin
Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

Już dawno to robiłem. Nie pamiętam. Ostatnio wymienialem mostek na alternatorze to udało się go zdjąć bez rozbierania auta. Koszt gdzie podany jest na blogu w profilu moim.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
Lepus
Zarejestrowani

Sama naprawa alternatora to nie jest skomplikowana sprawa. Przeważnie trzeba tylko wymienić regulator ze szczotkami (te co do tej pory robiłem z innych aut to były jako jedna część), nie wiem czy tak samo jest w sceniku. Jak syn dawał do regeneracji alternator chyba z Corsy, to za wymianę łożysk, pierścieni, regulatora z szczotkami, wyważenie to całe 150 PLN kosztowało. I po tym zabiegu alternator jest na pewno lepszy niż jakaś używka.
Tutaj w sceniku widzę, że dostęp kiepski, w autach które do tej pory miałem to taka wymiana szczotkoregulatora to w trasie ze 30 min schodziło.

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
KamilCK
Zarejestrowani

Dziś dzwoniłem do zakładu co się tym zajmuje 350zl regenerowany na podmiane jak sam podwioze sam alternator a jak oni mają wtmobtowac to 500zł to wolę sam to zrobić bo lubi dlubac przy samochodzie

Diagnostyka Clip - uczę się Biggrin
Odpowiedz
bartas
Zarejestrowani

Masz zwykły alternator czy chłodzony cieczą ?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości