Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Kupno Scenic III - Jaki silnik ?


diabel
Zarejestrowani

Ale trefne gniazda to w efekcie koniecznosc przyspieszonej regulacji, a ostatecznie rozbieranie glowicy. Chodzi o to ze sam potencjalny koszt serwisowania jest wysoki.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Kocham Reanult, bo montowali czujnik światła, deszczu i hands free w czasach gdy Volkswagen schodził z drzew, a Opel po 100 latach produkcji uczył się zabezpieczeń antykorozyjnych.

Diabelski Grand Scenic [SII PHI] Luxe Privilege 2.0T [F4R 776]
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(18-08-2016, 13:13)diabel napisał(a): Ale trefne gniazda to w efekcie koniecznosc przyspieszonej regulacji, a ostatecznie rozbieranie glowicy.
... i zdejmowanie wałków.

Trefne gniazda to trefne gniazda, a nie konieczność częstszej regulacji. Siądą także na benzynie, częsta regulacja nie uchroni przed tym, jeśli słaby jest materiał.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-08-2016, 13:24 przez funkoval.)

Odpowiedz
presio
Zarejestrowani

Co do gazu to nie brałem tego pod uwagę w ogóle. Jakos nie lubię lpg. Co do benzyny to wiem ze to nie f4r, ale raczej problemów z nim nie ma.
Turbobenzyny nissan-renault. No spoko tylko że obecne jak przyjeżdżają na przegląd po 30tys to bagnet ledwo się macza w oleju.
Mój ojciec od ponad 20 lat siedzi w R jako doradca cotech wiec wiem co się tam dzieje. Biggrin

Pozdrawiam
presio AKA marky
Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(18-08-2016, 15:22)presio napisał(a): Turbobenzyny nissan-renault. No spoko tylko że obecne jak przyjeżdżają na przegląd po 30tys to bagnet ledwo się macza w oleju.

No spoko, jak ktoś zmienia olej co 30kkm. Zwłaszcza elf'a, który jakością ani niskim Noack nie grzeszy.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi funkoval za ten post post:
  • PRZEMO
presio
Zarejestrowani

Wiesz normalny użytkownik nie wnika. Tym bardziej ze kupił nowe auto.

Pozdrawiam
presio AKA marky
Odpowiedz
Daniel-88
Zarejestrowani

op Dziękuję Panowie za tak rozległy wątek Biggrin nie zaznaczyłem na początku, ze scenic ma byc za cene okolo 30 tys. zł Biggrin to raz, a dwa pod zadnym względem nie bede do benzyny ładował gazu Biggrin

Po tym co czytam i co obserwuje, to raczej wybór padnie na silnik Tce, on jest w pierwszej kolejności, następnie 1,6DCi o ile sie uda znaleźć w tej cenie, potem 1,6 16v benz. i 1,5DCI. tak wygląda moja hierarchia wyboru jeżeli chodzi o zastosowanie.

CO do roczników, to mysle, ze przedział 2009-2011 jest w moim zasiegu raczej.

P.S. tak rodzinne auta jak scenic tez były flotowe ?

Nasłuchałem tez sie duzo dobrego o tym 2.0 benz, jednak on tylko z automatem jest dostepny a moja kobieta nie chce automatu ( stoi taki grand scenic u mnie w mieście na sprzedaż)

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(20-08-2016, 11:35)Daniel-88 napisał(a): P.S. tak rodzinne auta jak scenic tez były flotowe ?

Nasłuchałem tez sie duzo dobrego o tym 2.0 benz, jednak on tylko z automatem jest dostepny a moja kobieta nie chce automatu ( stoi taki grand scenic u mnie w mieście na sprzedaż)

Tak, jak najbardziej były 'flotowe', czy raczej używane jako firmowe, kilka osób na tym forum, w tym ja, używa(ło) Scenika w firmie. Za zachodnią granicą sporo Sceników jest pofirmowych, mało kto prywatnie kręci 40kkm rocznie.

Ten 2.0 w Sceniku III to zupełnie inna jednostka, niż w Sceniku II, złego słowa nie słyszałem (poza kwestią regulacji luzów zaworowych), ale jakoś wybitnie dobrego -też nie.

Jeśli nie gazujesz, to hierarchia/kolejność zrozumiała.

Odpowiedz
presio
Zarejestrowani

Alu tutaj przed 1.5 dci albo obok 1.6dci wrzucilbym 2.0 dci

Pozdrawiam
presio AKA marky
Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

Co powiecie o grandzie 1.5dci z 2010r przebieg 120tys miesiac temu ostatni przeglad w ASO. Bezwypadek od 1 wlasciciela z niemiec. Cena 25tys. Czy warto pakowac sie znow w 1.5

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
diabel
Zarejestrowani

Moim zdaniem warto, te z drugiej dekady lat dwutysiecznych to juz sa naprawde dobre motory, o ile ktos nie wymienial oleju co 30 tys. km.

wysłano z HTC 820

Kocham Reanult, bo montowali czujnik światła, deszczu i hands free w czasach gdy Volkswagen schodził z drzew, a Opel po 100 latach produkcji uczył się zabezpieczeń antykorozyjnych.

Diabelski Grand Scenic [SII PHI] Luxe Privilege 2.0T [F4R 776]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości