Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Woda w środku


Mascot
Zarejestrowani

op Witam, zauważyłem że pojawiła się woda mi w środku i parę razy widziałem jak z podsufitki koło światła mi kapie jak jest deszcz. Woda zbiera mi się w schowku dolnym za kierowcą. Co może być przyczyną ? Na razie zrobiłem delikatny odpływ aby się nie gromadziła. Scenic posiada szyber dach , wszystkie otwory odprowadzające wodę szczelne i odprowadzają wodę. Podobny przypadek miałem w męgane coupe, przez antenę ciekło.

Odpowiedz
mojzesz92
Moderatorzy

na 99% sam sobie odpowiedziałeś, ten typ tak ma Biggrin trzeba odkręcić antenę i uszczelnić jakimś silikonem

Odpowiedz
Mascot
Zarejestrowani

op Ale podejrzewam też przednią szybę, na górze jest odbarwienie na krawędzi na środku

Odpowiedz
Mascot
Zarejestrowani

op Sprawdziłem antenę, i okazało się że brakowało uszczelki między anteną a karoserią, wiec użyłem silikonu stosowane do uszczelniania silnika który posiadałem , jutro
będę mył scenika zobaczę czy pojawia się woda

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

Ważne byś całego dobrze wysuszyl.

Podpis zwiał z miejsca zdarzenia - poszukiwania trwają...

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Wysusz dobrze płytkę tą ze światłem w środku,bo może się okazać że centralny z pilota(kluczyka)może przestać działać.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi krzysztofk za ten post post:
  • michaldck
Mascot
Zarejestrowani

op Ta płytka to immobilizer :P on nie działał jak go kupiłem, wiec 70 zł mnie kosztował centralny zamek, i sam montowałem go w scenicu i śmiga mi. Jest to proste w podłączeniu po przeczytaniu instrukcji wraz umieszczonym schematem

Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

to nie immo tylko antena centralnego...Immo jest w UCH.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
Mascot
Zarejestrowani

op no podczerwień do kluczyka , ale nie działa , bo jest połączone z immobilizerem aby kluczyk otwierał drzwi. a tak mam pilot do niego i jest git. przemyłem samochód i nie zauważyłem wody a lałem po całym dachu. a w schowku zamiast wody znalazłem puste butelki po piwie:ThumbupThumbupThumbupThumbup

Odpowiedz
michaldck
Zarejestrowani

Moje stare Clio tez ciekło po antenie

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości