OGÓLNE Jaki płyn chłodniczy do Renówek

Gostom
Zarejestrowani

Panowie, czy udało się ustalić jaki płyn chłodniczy byłby najlepszy? Teraz dla mnie za późno bo szczeniak o 8 ląduje w serwisie i wleją co mają. Jednak chciałbym wybrać najlepszy z możliwych przed zimą którą po przeprowadzce spędzę już na "wiosce" gdzie bywa chłodniej niż w centrum miasta.

Odpowiedz
Gizmo
Zarejestrowani

Ten który używam, polecili mi również w ASO.

Odpowiedz
Mati
Moderatorzy

(13-09-2016, 21:05)Gizmo napisał(a): Ten który używam, polecili mi również w ASO.
ten to znaczy jaki?

Odpowiedz
Gizmo
Zarejestrowani

TOTAL - Glacelf Auto supra Naughty

Nie traci właściwości nawet do piątego roku....
Nie zmienia koloru na brudny jak to potrafią inne specyfiki....
Jak nie zapomnę zrobię fotkę jak wygląda po 5 latach ;)
( w wyrównawczym ;) )

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2016, 21:31 przez Gizmo.)

Odpowiedz
Gostom
Zarejestrowani

A co powiecie o płynach prestone?

Odpowiedz
Gizmo
Zarejestrowani

Nie używam, nie znam więc trudno coś zaopiniować  Kwasny

Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

A ten oryginał z ASO renault (fluorescencyjny żółty) jest zły?? JA już dwa razy go wymieniałem właśnie na ten.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
Wojtgda
Zarejestrowani

Zabiore glos poniewaz na rynku jest duzo plynow udajacych plyny z norma G12/G12+ ktore wedlug specyfikacji powinny byc wlewane do naszych ukladow.
Oczywiscie ten z renault zolty rowniez ma norme G12+ Rozni sie tylko barwnikiem dodanym w toku produkcji.

Na rynku np K2 frezer freecar itp itd w cenie 35 zl za 5 litrow jest pelno plynow udajacych rozowy plyn a w rzeczywistosci jest to tylko plyn G11 z rozowym barwnikiem.
I statystyka z SKF - na 10 pomp wody i zwiazanymi z nimi reklamacjami 8 jest odrzucanych ze wzgledu na nieodpowiedni zastosowany plyn w ukladzie chlodniczym.

Czytajcie wiec informacje odnosnie to co kupujecie. Jezeli wystepuje slowo norma i numer normy danego producenta aut to plyn jest w 100% plynem G12/G12+ jezeli jest informacja ze moze byc stosowany we wszystkich ukladach chlodniczych to znaczy ze sie nie nadaje do niczego.

Odpowiedz
Gostom
Zarejestrowani

Płyn orlen petrygo. 5L 29.99 PLN w biedronce. Ponoć do -35 stopni. Nada się?

[Obrazek: f49d70629a6a7df80fbb269236096484.jpg]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

A nie lepiej kupić 2 l koncentratu dedykowanego dla Renault i mieć komfort psychiczny pewności ?
Dużo drożej nie wyjdzie.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM.
W normalnych warunkach drogowych dało się osiągnąć 3,90 l/100 przy średniej prędkości 72 km/h. Średnio 5,40/100 w mieście i 4,60 na szosie.
Potrzebne "podpięcie" - mam MPM-COM + MaxiEcu - zapraszam.
Scenic II Ph II, GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości