Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

"Terkotanie " w miejscu filtra kabinowego .


krzysztofk
Zarejestrowani

Czyli lać paliwo i jeździć.
Ewentualnie radio ciut głośniej...

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
haszczurur
Zarejestrowani

(24-08-2016, 10:34)bodo napisał(a): Właśnie , to "terkotanie" słychać po włączeniu klimy , nie dmuchawy . Wiadomo , im wyższe obroty dmuchawy , tym bardziej zagłuszane jest ono . Ale dlaczego ono ustaje zarówno jak się wyłączy klimę , jak i całkowicie dmuchawę ? Co ma jedno do drugiego ?

Odkryłem ciekawą rzecz !  Być może niektórzy posiadacze Scenica I PH II z autoklimą też o tym nie wiedzą ? Mianowicie , klima wyłącza się również gdy całkowicie wyłączy się dmuchawę ( na wyświetlaczu nie jest widoczna żadna kreska ) .  Pomimo że przez cały czas świeci się kontrolka załączenia klimy . Biggrin Czyli te "terkotanie " to klima . Naughty

Właśnie jestem na etapie diagnozowania sprawcy szumu w moim SC II ph I. Tak masz rację po wyłączeniu nawiewu odłącza AC ja mam climatronik i w SC II jest to właśnie dobrze widoczne gdyż jak zmniejszam siłę nadmuchu aż do całkowitego wyłączenia to z wyświetlacza znika ikonka AC. U ciebie w SC I tego nie widać.

Odpowiedz
bodo
Zarejestrowani

op U mnie jest tak samo .

Odpowiedz
weztospompuj
Zarejestrowani

Sprawdź klimę, miałem to samo, czynnik spierd... uciekł bo chłodnica była dziurawa. Syczała, terkotała sprężarka bo było bardzo mało chłodziwa. 
Sam się zdziwiłem, że się włączała.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości