Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Dziwne zachowanie się pedała hamulca


marcin840402
Zarejestrowani

op Witam wszystkich. Mam problem z dziwnym zachowaniem się hamulca a mianowicie po wymianie tuleji na belce tylniej od czasu do czasu podczas hamowania nie ważne czy jest mocne czy słabe pedał hamulca zachowuje się jagby załączył sie ABS i spada siła hamowania a jak podłącze auto pod clipa to nie pokazuje żadnego błądu nawet zaraz po takim zachowaniu się pedała dodam także że nie zapalają się żadne kontrolki podczas hamowania, układ odpowietrzany już trzy razy, płynu jest do górnej kreski poziomu nadmienie jeszcze że wcześniej nie było takiego problemu dopiero pojawił się po wymianie tuleji na belce.

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

może to coś związane z czujnikami ABS w tylnych kołach? może są zabrudzone?

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
marcin840402
Zarejestrowani

op Czyszczone były wszystkie ponieważ poszła mi osłona przegubu i musiałem je wyczyścić, nie mam pojęcia co to może być. Najgorsze jest to że nie pokazuje na clipie nic i żadne kontrolki sie nie zapalają

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

(26-08-2016, 13:20)marcin840402 napisał(a): nie pokazuje na clipie
moim zdaniem jeśli by było to co przypuszczam podczas hamowania abs łapie sygnał ciągły i stąd takie zachowanie, ale jeśli wadliwy by był czujnik, obwód czy coś to clip powinien to zobaczyć... chyba że to zależy od tego kto clip-a używał Biggrin

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Ciagły sygnal, to jest to chyba trafna diagnoza. Clip bledu nie pokaze wtedy, bo w czasie jazdy sygnaly nie sa analizowane (auto nie posiada kontroli trakcji). Dane sa zbierane tylko w czasie hamowania i taka reakcja, poprawna do sygnalu. Nie ma zwarcia badz przerwania obwodu to i bledu nie ma.

Pytanie tylko czy idzie clipem skontrolowac parametry czujnika ABS w czasie hamowania?

No i operator clipa moze byc ok.. tylko jesli jest sam, to ciezko to zlapac w czasie symulacji. Wtedy raczej patrzy sie na droge, a nie na ekran clipa...

Odpowiedz
cviatec
Zarejestrowani

Sprawdzil bym szczeki i cylinderki najpierw

Wysłane z mojego PAP7600DUO przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
maciej1486
Zarejestrowani

(26-08-2016, 23:53)cviatec napisał(a): Sprawdzil bym szczeki i cylinderki najpierw

Wysłane z mojego PAP7600DUO przy użyciu Tapatalka
W Sceniku sa bębny?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2016, 05:30 przez maciej1486.)

Diagnostyka aut osobowych--> DELPHI, DTT4ALL,VCDS


Odpowiedz
krzysztofk
Zarejestrowani

Były w ScI ph I.A według profilu ma polifta więc ma tarcze.
Sprawdzenia pierścienie od abs-i z tylu.Czy całe,czy czyste.Demontowany była belka więc demontowali wszystko.

Scenic II ph II 2007 1,9dCi 131KM 
Diagnostyka komputerowa, mechanika, blacharstwo, lakiernictwo


Odpowiedz
cviatec
Zarejestrowani

Pompa ABS byla odpowietrzona ?

Wysłane z mojego PAP7600DUO przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
marcin840402
Zarejestrowani

op Hamulce były odpowietrzane już trzy razy najpierw pompa a później reszta bo było też takie podejżenie że może to pompa a belka była wymontowana cała tylko przewody i linki odpięte ale jak bede miał chwile to rozbiore jeszcze raz wszystkie koła i przeczyszce pierścienie i czujniki.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości