Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Silnik f4r (2.0 16v)


lukasz82
Zarejestrowani

op             Witam. Posiadam Scenica II 2004r 2.0 16v lpg automat. Po zamontowaniu instalacji został wymontowany metalowy element który znajduje się przed listwą wtryskową układu benzyny. Czy ktoś wie jaką pełni on rolę? Ja mam dwa typy ale może ktoś jest zorientowany.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2016, 21:04 przez lukasz82.)

Odpowiedz
Fyox
Zarejestrowani

Nie wiem. Ale czemu Ci to zdemontowali?

Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Online
to jest chyba osłona listy wtryskowej

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
lukasz82
Zarejestrowani

op
(25-08-2016, 21:15)Fyox napisał(a): Nie wiem. Ale czemu Ci to zdemontowali?

Dla ułatwienia montażu drugiej listwy wtryskowej od lpg tuż przy wtryskiwaczach benzynowych, oraz lepszego dostępu do filtra olejowego. Zapewnili mnie iż to nie ma wpływu na silnik. Sądze że fabryka bez powodu by tego elementu nie montowała. Ja mam dwie opcje, jedna to że jest to osłona, druga że jest to radiator głowicy (chłodzenie) i tylko to mnie niepokoi. Myślę że serwis może dać odpowiedź, ale pisząc tu chce poznać wasze zdanie, może ktoś się z tym spotkał.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2016, 08:48 przez lukasz82.)

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Tez wlasnie przyszlo mi do glowu odrazu jak tylko spojrzalem na zdjecia, ze to jakiegos rodzaju radiator jest odprowadzajacy cieplo. Dlatego duzy jest i metalowy. Sama oslona w celu redukcji wagi zrobioina bylaby z tworzywa sztucznego.
Budowa tej czesci tez sugeruje ze to ma sluzyc do chlodzenia, troche jest użebrowana..

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2016, 08:55 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
alamsok1
Zarejestrowani

Kolego jest to element bezpieczeństwa-osłania wtryski i przewody paliwowe w przypadku uderzenia przodem .Filtr do się wymienić .

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

W przypadku uderzenia przodem... to nie wiem z czego musialby byc material zeby nie ulegl zniszczeniu po to aby chronic przewody i wtryski.
Gdy dojdzie do uderzenia do peknie tak samo latwo jak i tworzywo sztuczne gdyby tam bylo.
Owszem to jest element bezpieczenstwa, ale na moje to chodzi o bezpieczenstwo termiczne glowicy. Odbiór ciepla i oddanie do otoczenia temperatury.

Poza tym, producent bedzie chronil kierowce i pasazerow przed uderzeniami, a nie jakies tam wtryski. Gdyby tak bylo to zakladaliby poduszki powietrzene dla silnika samego.. ;)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2016, 18:05 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi A2-eR11 za ten post post:
  • lukasz82
lukasz82
Zarejestrowani

op Dziękuje za sugestie, jak dowiem się czegoś jeszcze z innego źródła to napiszę.

Odpowiedz
lukasz82
Zarejestrowani

op W serwisie nie powiedzieli mi niczego nowego, przestałem zajmować się tym tematem. Uważam że wątek może być zamknięty. Dziękuje wszystkim za sugestię.


Odpowiedz
filozof
Zarejestrowani

Z ciekawości poszukałem w katalogu. Do mojego F4R idzie pewnie bardzo podobny. Numer katalogowy 175B19863R, z internatów wyszło mi to, co poprzednicy napisali: osłona listwy wtryskowej. Przy zderzeniu raczej nie pomoże, ale jakbyś się potknął, albo miałby Ci upaść na nią jakiś klucz, to coś tam ochroni. To samo przy wymianie filtra oleju. W jedynce jest stosunkowo dużo miejsca z przodu, ale w dwójce jest szansa, że oprzesz łokieć w tych okolicach.

Piszę poprawnie po polsku; chyba, że nie zauważę autokorekty.
Nie odpowiadam na PW z pytaniami technicznymi. Jest do tego odpowiedni dział.
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi filozof za ten post post:
  • lukasz82




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości