Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Zakłócenia w Cb radiu po odpaleniu silnika 1,9 dci


art2310
Zarejestrowani

op Witam.Jak w temacie - czy ktoś ma takie objawy,ewentualnie jak z nimi walczyć.Ja jak na razie próbowałem kilka radyjek i radę daje tylko Presidenta Taylor i jego klon Farun Lord 2.Co prawda w tle słychać ciche pierdzenie  wtrysków ale wszystko słychać wyraznie.Chcę jakoś wyeliminować to całkowicie ale nic ciekawego na necie nie znalazlem.Jak ktoś ma podobny problem i walczy z tym proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2016, 01:45 przez art2310.)

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.Whistling
Odpowiedz
jarko
Zarejestrowani

Hej.
Jak dobrze pamiętam, jest to kwestia filtrów zastosowanych w CBradiu. Niestety niektóre urządzenia w aucie powodują zakłócenia słyszalne w odbiorniku.
Pierwszy krok mogący poprawić kulturę odsłuchu, to poprowadzenie zasilania instalacji CB, bezpośrednio z akumulatora.

Odpowiedz
Chayan
Zarejestrowani

Odkręcić antenę i sprawdzić czy zakłócenia wchodzą przez antenę czy zasilanie. To na początek.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
art2310
Zarejestrowani

op Zakłócenia wchodzą przez antenę.Ekranowałem już kable zasilające wtryski,na kablu antenowym mam pierścień ferrytowy. Jedyne chyba co zostaje to jeszcze ferryty na kablach zasilających wtryski.Zasilanie radia jest bezpośrednio z akumulatora. Help

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.Whistling
Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Nauczony kiedyś smutnym doświadczeniem - zaczął bym od podstawienia anteny lepszej klasy, jej solidnego połączenia z masą i dokładnego zestrojenia.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Markus
Zarejestrowani

Załóż filtr na zasilaniu cb-radia

Odpowiedz
funkoval
Specjalisci

(31-08-2016, 11:27)Markus napisał(a): Załóż filtr na zasilaniu cb-radia
czy to coś da, skoro
(31-08-2016, 11:15)art2310 napisał(a): Zakłócenia wchodzą przez antenę.
?

Odpowiedz
art2310
Zarejestrowani

op Antena Sirio-ML145 na magnesie zestrojona od 1,1 do 1,3 lepiej się nie da.W rezerwie leży jeszcze President Alaska ale muszę dorobić uchwyt do relingów bo żadne dziurki w dachu nie wchodzą w grę.

Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.Whistling
Odpowiedz
Markus
Zarejestrowani

(31-08-2016, 11:34)funkoval napisał(a):
(31-08-2016, 11:27)Markus napisał(a): Załóż filtr na zasilaniu cb-radia
czy to coś da, skoro
(31-08-2016, 11:15)art2310 napisał(a): Zakłócenia wchodzą przez antenę.
?

W moim przypadku dało dużo. Radio nie prykało bez anteny a z anteną tak.
A skoro jest 100% pewności że przez antenę to ML-ke można rozkręcić, sprawdzić połączenia w środku ewentualnie zmienić przewód na lepszy.

Odpowiedz
Chayan
Zarejestrowani

Miałeś tak od początku, czy objawy dopiero się ujawniły?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości