Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Grand Scenic II - 2 dci - osłona silnika


A2-eR11
Zarejestrowani

Pampers w oryginale nie jest po to zeby wyciek łapac, tylko po to aby wygluszać.

Odpowiedz
PRZEMO
Administratorzy

(06-09-2016, 20:08)A2-eR11 napisał(a): Pampers w oryginale nie jest po to zeby wyciek łapac, tylko po to aby wygluszać.

pozwolę się nie do końca zgodzić
mi służy jako ochrona miski temu założyłem blachę

Jeśli ktoś cię atakuje - milcz nic go tak nie wkurzy jak twój spokój i milczenie.

Cheers Zapraszamy na VIII Ogólnopolski Zlot Scenic-Forum.pl - 20-22.05.2022 - PLANOWANY
Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Nie no to to tez jako ochrona, to sie zgodze.
Ale sama ta pianka co jest fabrycznie dawana to jako wygluszenie ma sluzyc.
Sama oslona, to jako ochrona miski troche przed woda, przed uderzeniami lekkimi od kamieni czy czegos i ochrona przed powietrzem zeby nie wychladzac za bardzo silnika.

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi A2-eR11 za ten post post:
  • PRZEMO
Lepus
Zarejestrowani

(05-09-2016, 13:56)A2-eR11 napisał(a): Ale uszkodzona dosc mocno na mocowaniu jest, wiec lepiej poszukac  cos w lepszym stanie
Ten "pampers" to jakas samorobka jest z czegos..


(06-09-2016, 20:08)A2-eR11 napisał(a): Pampers w oryginale nie jest po to zeby wyciek łapac, tylko po to aby wygluszać.

Podałem ten przykład bo widzę, że kolega z W-wy jest a to było w okolicy.
Nie jest to samoróbka, posiadam u siebie identyczną osłonę. Jest to jak najbardziej oryginał. Jak widać, stosowano różne rozwiązania.
A ten pampers jak najbardziej powinien łapać drobne wycieki. Oprócz zastosowania jako osłona komory silnika (m.in. miski) ma właśnie wyłapywać drobne wycieki.
W niektórych krajach za brak osłony można słono zapłacić a i auto unieruchomić.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2016, 06:33 przez Lepus.)

Turbino ty moja, ty jesteś jak zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie kto cię stracił...
Odpowiedz
Kaspian
Zarejestrowani

op Dziękuje za pomoc. Czyli jednak kupie uzywany oryginał (dla tłumienia i przytrzymania ew. wycieków)

Odpowiedz
tomspeed
Zarejestrowani

kupuj tylko orginal, zamienniki potrafia szybko pekac, a orginal jest elastyczny.

ja u siebie pozbylem sie "pampersa"
raz, ze bardzo nasiakal mi woda, przez to oslona mi "zwisala", a dwa to ja lubie jakikolwiek wyciek jak najszybciej zobaczyc, a nie czekac az sie pampers przepelni

dodatkowo:
                   HYUNDAI  SANTA FE  2.2 CRDI `07 4x4 AT
Odpowiedz
Kaspian
Zarejestrowani

op Mam pytanie. Czy ta osłona (+ części) będzie pasować do 2 dci z 2007 roku?
http://allegro.pl/scenic-ii-dci-belka-po...08377.html
W opisie jest podane, że część pasuje do silnika 1.5.
Czy ta część jest ok, czy szukać czegoś innego?

Czy osłona pod chłodnicę tez powinna być raczej oryginal czy wystarczy jakiś nowy zamiennik?

I jeszcze jedno. Czy takiej osłony kupić jakiś komplet śrub/blaszek czy mechanik co będzie montować osłonę powinien sobie poradzic?
Jesli dokupić to czego mam szukać?
Czegoś takiego? http://sportdsp.pl/oslony/meg.jpg
Może na alle... jest jakaś aukcja gdzie znajdę komplet do mocowania osłony?

Tutaj znalazłem jakiś komplet
http://www.motospinki.pl/search_products...t=Wyszukaj

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2016, 12:24 przez Kaspian.)

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości