Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Czujnik zamknięcia maski - gdzie jest?


Kaspian
Zarejestrowani

op W moim scenicu coś tam robiono przy silniku. Jakieś 6 mies. temu.
Nie mam pewności ale od tamtej pory (a może to nieważne) jak zamykam auto z karty (hands free) to przez 1 min. coś tam piszczy/buczy (auto sie zamyka i jest już cicho).
Mechanik mówi, że to ma związek z uszkodzeniem czujnika klapy silnika (maska). I faktycznie - jak otworzy się maskę to na desce nic nie wyskakuje. Jak otworze drzwi albo bagażnik widzę to na wskaznikach.

Gdzie ukryty jest taki czujnik otwarcia/zamknięcia maski w Grand Scenic 2007, 2 dci?
Ew. co może być powodem tego dzwięku i ew. czemu nie ma wskazania otwarcia maski?

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Nie ma wskazania otwarcia maski bo taka kontrolka nie istnieje, czujnik zamknięcia maski jest wykorzystywany przez alarm i znajduje się na pasie przednim
[Obrazek: czujnik_otw_maski.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2016, 06:29 przez TomaszB.)

Odpowiedz
siwusek216
Zarejestrowani

Zamknij auto z otwartą maska i połóż rękę na przepystnicy bądź egr. Coś tam się adaptacje czy sprawdza polozenia, ten typ tak ma pewnie wcześniej nie zwróciłeś na to uwagi

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
ko-ma
Zarejestrowani

Online
Też szukałem.
U mnie piszczał elektrozawór sterowania turbosprężarką.

Scenic II Ph II 1,5 dci 105 KM / Megane III Coupe Ph1 1,5 dci 90 KM


Scenic II Ph II (+), GrandScenic II Ph I, Polonez Caro+, Gaz 69M, Syrena R-20, Renault Megane Coupe III Ph I
Odpowiedz
Kaspian
Zarejestrowani

op a. ale to nie jest normalne, ze coś buczy/piszczy po zamknięciu auta a potem przestaje.
b. ten elektrozawór sterowania sprężarka dawał takie objawy? Przy zamknięciu auta piszczał/buczał a potem przestawał? Co ma elektrozawór do uzbrojenia alarmu?

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Przepustnica przy wylaczeniu sie zamyka calkowicie do zgaszenia silnika dCi. Tak z 15 sekund jest tam podawany prad i piszczy. Pozniej prad jest wylaczany, a sprezyna powoduje calkowite otwarcie przepustnicy, co slychac wtedy jak sie obraca.

Odpowiedz
Kaspian
Zarejestrowani

op A czy amator może jakoś sprawdzić czy to własnie ten elektrozawór?
Czy od razu jechać do np. elektryka?

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

jasne, owtorz maske i po zgaszeniu silnika przyloz reke do niego i zbliz ucho..
Jesli o takie piszczenie chodzi to jest to normalne.

Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości