Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

Problem po wymianie licznika.


wooks
Zarejestrowani

op Witam,

Posiadam Renault Scenic II 2.0 16v 2003r z kierownicą po prawej stronie. Jakiś czas temu licznik typowo poddał się. Kupiłem właśnie używkę. Po podłączeniu obu wtyczek licznik ożył, ale połowicznie. Ekran od radia nie działa. 

Licznik który zakupiłem był od Scenica II 1.6 16v, również anglik. Gdy go otrzymałem, miałem wpiętą, uciętą wtyczkę od radia. Kształt ten sam, ale kolor przewodów jest inny i niektóre są powpinane w inne piny. Mój samochód ma sterowanie zza kierownicy więc pewnie dodatkowe piny są od tego. Radio które posiadam to Tuner List, bez zmieniarki.

Kolejną poszlaką w tej sprawie może być to że ostatnio przez ponad miesiąc auto stało nieruszane i akumulator padł. Od tamtej pory radia nie słuchałem gdyż nie miałem jak wpisać kodu bez wyświetlacza. Teraz wyświetlacz mi nie pomaga.

tutaj pojawia się pytanie, licznik zły, radio złe, jakiś inny powód?

[Obrazek: 9b1fec1721a45d1cmed.jpg]
Mati napisał 08-09-2016, 16:37:
Zapraszamy do przywitania się z innymi użytkownikami

Pierwszy post zgodnie z regulaminem pkt.4 http://www.scenic-forum.pl/Ogloszenie-Re...enic-Forum 
powinien znajdować się w Powitaniach http://www.scenic-forum.pl/Forum-Powitania tam się przywitaj.
Kolejny post proszę napisać w Powitaniach.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2016, 16:37 przez Mati.)

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Nie kupiles licznika od polifta czasem ?

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

daj fotkę licznika działajacego

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
wooks
Zarejestrowani

op
(08-09-2016, 16:37)Oktawiusz napisał(a): Nie kupiles licznika od polifta czasem ?
Nie mam informacji nic o tym, ale na wtyczce jest data chyba 2005.

Zamieniłem piny " z pin 5 -> na pin 3 oraz z pin 6 -> na pin 2 " ale to nic nie dało, nie współpracuje z moim radiem. Godzina i temperatura się wyświetla.

Odpowiedz
Oktawiusz
Zarejestrowani

Jak z polifta trzeba radio updatelist

RenGarage :: Zmiany konfiguracji :: Aktywacje :: Adaptacje :: TPMS :: Sterowniki :: Airbag :: Radia ::
Odpowiedz
pio555
Junior Administratorzy

Daj fotke zobaczymy

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Scenic III PH II 2012r 1.6 dCi 167KM
Megane III PH II 2015r 1.6 dCi 146KM
Clio III Ph I 2006r 1.6 16V 110KM
Clio III Ph I 2006r 1.2 16V 75KM
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi pio555 za ten post post:
  •
zavadz
Zarejestrowani

Po zdjęciu nic nie wywnioskujecie, bo ma czerwone cyferki na wyświetlaczu, jak przedlift, ale od maja 2005 szły już liczniki z CAN i radiem UpdateList.

Wtyczki jednoznacznie określają ten fakt.

We wtyczce która była w liczniku brak jest 4 pin (4,5,6,7), które w radiach TunerList (potocznie zwanych przedliftowych) służą do komunikacji szeregowej.
W radiach UpdateList ( zwanych poliftowe) komunikacja radia z licznikiem odbywa się na szynie CAN (na pinach 2 i 3 w kostce).

Przekładanie pinów nic Ci nie da, to są inne protokoły przesyłu danych, nie są ze sobą w żaden sposób spójne.

To co musisz zrobić, to znaleźć radio UpdateList, włożyć, wówczas przełożyć przewody i będzie hulać.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2016, 07:43 przez zavadz.)

CLIP Warszawa Bemowo

LICZNIKI  STEROWNIKI KARTY KLUCZYKI  TPMS  AIRBAG


Odpowiedz
[-] 3 użytkowników postawiło piwo użytkownikowi zavadz za ten post post:
  • Oktawiusz, PRZEMO, wooks




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości