Witaj gościu!
Zarejestruj się bądź zaloguj i odblokuj dostęp do wszystkich działów forum

błąd elektrycznego ręcznego, asr, esp


mojzesz92
Moderatorzy

to co mówisz to już robił komputer bo wszystkie 3 systemy ABS, ASR i ESP działają na jednym czujniku tym od ABS. Miałem sytuacje ze psuł mi sie czujnik ABS i wywalało błąd ESP

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

Ok.. ale ESP ma dodatkowy czujnik montowany, ktory bada przeciazenia - czy auto bokiem nie zaczyna isc.

A ESP razem z ASR potrzebuje czujek tez od ABS, wiec jak one sie uszkodza to systemy nie dzialaja tez.


a dokladniej jeszcze do ESP jest potrzebny:

CZUJNIK MODUŁ ESP 8200074266
http://allegro.pl/czujnik-modul-esp-8200...98507.html


Z tego co kojarze, to montowany jest gdzies centralnie w środku auta.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2016, 21:08 przez A2-eR11.)

Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi A2-eR11 za ten post post:
  • scrabi
Coster12
Zarejestrowani

op
(08-09-2016, 20:21)Mati napisał(a):
(08-09-2016, 20:08)Coster12 napisał(a): może któryś nie łączyć
bardziej tak, poszukaj w internecie zdjęć rozebranego przycisku to Ci pokaże o co mi chodzi

kolego a oprócz pomarańczowych service i błędu pokazuje Ci coś innego?
nie bardzo mogę znaleźć zdjęcie rozebranego przełącznika. Rozbiorę to sam porobię foty Cheers hm, chyba jeszcze czerwona kontrolka stop i ten przeraźliwy pisk.
(08-09-2016, 21:08)A2-eR11 napisał(a): Ok.. ale ESP ma dodatkowy czujnik montowany, ktory bada przeciazenia - czy auto bokiem nie zaczyna isc.

A ESP razem z ASR potrzebuje czujek tez od ABS, wiec jak one sie uszkodza to systemy nie dzialaja tez.


a dokladniej jeszcze do ESP jest potrzebny:

CZUJNIK MODUŁ ESP 8200074266
http://allegro.pl/czujnik-modul-esp-8200...98507.html


Z tego co kojarze, to montowany jest gdzies centralnie w środku auta.
czy ten czujnik to aby nie jest pod fotelem kierowcy w sąsiedztwie R2? a więc z dyskusji wynika, że prawdopodobnie moja sztuka posiada ten system, ale jednak trzeba poczekać na zimę Cheers

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2016, 15:31 przez Coster12.)

Odpowiedz
Coster12
Zarejestrowani

op Przełącznik wygląda tak. Ja tam nie widzę, żeby coś mogło nie łączyć.

Załączone pliki

Miniatury
                       

Odpowiedz
Mati
Zarejestrowani

u mnie ktoś to naprawiał, u Ciebie może się wytarło.. u mnie jeden z tych włączników z pierwszego zdjęcia te zewnętrzne lewy i prawy, po złożeniu okazały się że za mało dotykały obudowy przycisku.

zdjęcie 5 jakby z drugiej strony zrobić, jakbyś próbował zaciągać to by było widać jak te włączniki pracują. U Ciebie możliwe problem być z tym środkowym może jemu coś nie łączy. Sprawdź jeszcze dokładnie tą płytkę czy wszystkie ścieżki na niej są ok, zimne luty? może jakaś jest przerwa która się bardziej poddaje podczas odpuszczania ręcznego.

Było: Scenic I ph II 2001r. 1.9 dci 102KM  
///  Scenic II ph I 2004r. 1.9 dci 120KM  ///  Scenic II ph II 2008r. 1.9 dci 130KM  ///
Jest: --> Scenic III ph II 2013r. 1.5 dci 110KM <--
Odpowiedz
michumal
Zarejestrowani

Jeśli mogę mały off topic celem rozjaśnienia tych systemów...
1. ABS - system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania - potrzebne do działania po jednym czujniku prędkości obrotowej na każdym kole, pompa hamulcowa z rozdzielaczem siły hamowania i komputer sterujący,
2. ESP - system kontroli trakcji zapobiegający uślizgowi osi tylnej lub przedniej i obrotu pojazdu wokół jego osi pionowej i tu uwaga, system zdecydowanie lepiej działa gdy nie puszczamy gazu i nie przechodzimy w tryb hamowania (co nie jest łatwe, gdy auto zaczyna się obracać), wynika to ze specyfiki działania systemu, który nie tylko kontroluje gaz i w razie czego obniża obroty silnika i bada kąt skrętu kierownicy, ale także z tego, że system ustawia auto w wybranym przez kierowce kierunku przez przyhamowanie jednego z kół - potrzebne do działania to samo co do ABS + czujnik skrętu kierownicy (pot. zwijacz), czujnik i korektor obrotów silnika (elektronicnie sterowana przepustnica), czujnik przyspieszenia bocznego (badanie kąta skrętu auta wokół jego osi pionowej),
3. ASR - jest dodatkiem do ESP system zapobiegający utraty trakcji kół napędzanych podczas ruszania - potrzebne to co w ABS plus czujnik i korektor obrotów silnika.

Dla Czepialskich, wiem że to nie jest super techniczny i naukowy opis i być może nie zawiera wszystkich szczegółów, jednak daje pogląd na działanie tych systemów.

Scenic II Ph I 2006 2.0 16V automat
Odpowiedz
[-] 1 użytkownik postawił piwo użytkownikowi michumal za ten post post:
  • kris-pmi
A2-eR11
Zarejestrowani

Opis jest calkiem ok Biggrin

Odpowiedz
TomaszB
Moderatorzy

Online
Do ESP jest chyba potrzebna inna pompa hamulcowa niż do samego ABS-u.

Odpowiedz
A2-eR11
Zarejestrowani

pompa hamulcowa ta sama jako glowna wywylujaca cisnienie, dalej moga byc roznice w samym module hydraulicznym ABS/ESP, to jest mozliwe... Trzeba by bylo posprawdzac.. Chociaz teoretycznie powinno byc to samo...

Odpowiedz
tomspeed
Zarejestrowani

(13-09-2016, 13:02)michumal napisał(a): 3. ASR - jest dodatkiem do ESP system zapobiegający utraty trakcji kół napędzanych podczas ruszania - potrzebne to co w ABS plus czujnik i korektor obrotów silnika.
tylko ze jest dokladnie odwrotnie, esp jest dodatkiem do asr.
zeby nie wdawac sie w niepotrzebny offtop,
esp potrzebuje wiecej czujnikow, niz asr i chocby tylko z tego powodu esp jest dodatkie/rozwiniecie asru/kontroli trakcji.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2016, 20:52 przez tomspeed.)

dodatkowo:
                   HYUNDAI  SANTA FE  2.2 CRDI `07 4x4 AT
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości